جمعه 7 آذر سال 1399 Fri, 27 Nov 2020 06:54:46 GMT
کد خبر : 59784       تاریخ : 1399/08/03 01
طرح تکریم‏ الگوهای برتر بوشهر اجرایی شد

طرح تکریم‏ الگوهای برتر بوشهر اجرایی شد

رئیس کانون‏‌های فرهنگی مساجد استان بوشهر گفت: در قالب طرح سه‎شنبه‎های تکریم با نگاه الگوسازی و معرفی الگوهای برتر جامعه در سطح محله و استان در ۵۵ برنامه کانونی از چهره‏‌های شاخص محله‎ها و در سطح استانی نیز از خانواده ۱۴ شهید شاخص استان تجلیل شد.

به گزارش مبشرین به نقل از ایرنا، علیرضا پولاد روز شنبه در نشست بررسی دستاوردهای کانون‌‏های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر افزود: طرح تکریم الگوهای برتر در واقع هدف اصلی آن تجلیل از چهره‎های شاخص و الگوسازی از آنها در سطح جامعه است.

وی بیان کرد: در این زمینه باتوجه به جایگاه رفیع و ارزنده شهدا تصمیم شد تا در الگوهای برتر استانی خانواده‏‌های شهدا شاخص برای تجلیل  انتخاب شوند.

پولاد ادامه داد: در قالب مسابقه کتابخوانی ماه صفر نیز که در سه موضوع "جاذبه حسینی"، "امام حسین" و "زنی که پیامبر بود" برگزار شد ۱۲۷ نفر شرکت کردند که در پایان از برترین‏‌های این رقابت تجلیل شد.

وی گفت: در سطح کانون‏های این استان اکنون ۱۷۷ کتابخانه اعم از مخزن‎دار، باز و شبستانی دایر است که ظرفیت بسیار خوبی را برای جمعیت ۳۵ هزار نفره ۴۱۷ کانون استان بوشهر فراهم آورده است.

پولاد یادآور شد: در مسابقه روح مقاومت که با محوریت "قرآن و عترت و وصیت شهدا"، " امام و مرجعیت در وصیت شهدا" و "دفاع از وطن و اسلام در وصیت شهدا" در دو سطح ملی و بین الملل برگزار شد ۶۸ نفر از استان بوشهر در این رقابت‎ها شرکت کردند.

وی اظهار داشت: در نشستی با حضور رئیس کانون‏های مساجد کشور و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر مقرر شده در حوزه فرهنگ و هنر جشنواره‏ای در سطح روستاها برگزار شود.

پولاد ادامه داد: برگزاری این جشنواره فرصتی برای شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های حوزه روستا و عشایر است که با شناسایی آنها در قالب جشنواره می‌توان به شکوفایی هر چه بیشتر آنها کمک کرد.

وی با اشاره به اجرا طرح ملی راهکار یادآورشد: در قالب این طرح که با نگاه به وضعیت کرونا راهکارهای برگزاری فعالیت فرهنکی ارائه شد دستاورد مهم آن فراهم شدن شرایط برای برگزاری رویدهای هنری و فرهنگی در استان به صورت گسترده بود.

پولاد اظهار داشت: اجرا ۳۰۰ عنوان فعالیت فرهنگی و هنری از سوی کانون‏‌ها تنها گوشه‎ای از فعالیت کانون‏های استان در سال جاری است.

وی افزود: با چنین ظرفیتی می‏ طلبد در حمایت از کانون‎ها اهتمام جدی تری صورت گیرد چراکه این کانون می‌‏توانند در موضوع‏‎های مختلف جامعه نقش آفرینی موثر و مفیدی داشته باشند.

پولاد گفت: در طرح فهما که در سال ۹۸ برگزار و اختتامیه آن به سال ۹۹ کشیده شد ۲۱ کانون استان شایسته تقدیر و شایسته تقدیر ویژه معرفی شدند.

وی بیان کرد: در این طرح سه کانون جواد الائمه عالیشهر، طاها از شهرستان دیر و موعود از چغادک به عنوان کانون‎های برتر کشور معرفی شدند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=59784

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین