جمعه 7 آذر سال 1399 Fri, 27 Nov 2020 05:33:11 GMT
کد خبر : 59724       تاریخ : 1399/08/01 14:01
معوقات چند ده میلیاردی موقوفات در محدوده پارس جنوبی

معوقات چند ده میلیاردی موقوفات در محدوده پارس جنوبی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کنگان با بیان اینکه ۱۶ رقبه از موقوفات شهرستان در اختیار صنعت است گفت: میزان معوقات این 16 رقبه افزون بر چند ده میلیارد ریال است که متاسفانه پرداخت نمی‌شود.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، محمد بهمنی عصر امروز در نشست خبری بمناسبت دهه وقف با بیان اینکه در حال حاضر میزان بدهی ادارات بابت موقوفات در اختیار اعم از حق پذیره و اجاره افزون بر یک‌هزار میلیارد ریال است اظهار داشت: در حال حاضر 13 پرونده حقوقی در این زمینه تشکیل شده که انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌ها نسبت به پرداخت اجاره بهای موقوفات در اختیار و تعیین تکلیف آن اقدام جدی کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کنگان افزود: 16 رقبه از موقوفات کنگان در محدوده منطقه ویژه انرژی پارس است که حق و حقوق آن پرداخت نمی‌شود و میزان معوقات این 16 رقبه افزون بر چند ده میلیارد ریال است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کنگان گفت: در بخش اسناد و املاک موقوفه در شهرستان‌های کنگان و عسلویه اقدامات خوبی انجام شده به گونه‌ای که در حال حاضر 99 درصد املاک موقوفه ثبت شده است.

بهمنی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 380 موقوفه در شهرستان‌های کنگان و عسلویه وجود دارد که از این تعداد 61 موقوفه درآمدزا هستند.

وی گفت: بزرگترین موقوفه این شهرستان موقوفه حاجیه آمنه مربوط به اهل سنت است که هزینه‌های آن طبق نیت واقف صرف امور مسجد جامع اهل سنت می‌شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه افزود: موقوفه حاجیه خدیجه، موقوفه خمیسی و شیخ محمد از دیگر موقوفات بزرگ در این شهرستان است که هزینه‌های آن طبق نیت واقف صرف ترویج دین و کمک به مستمندان و دانش آموزان بی‌بضاعت می‌شود.

بهمنی بیان کرد: از یک‌سال گذشته از محل موقوفه شیخ محمد 400 بسته نوشت افزار به ارزش افزون بر 600 میلیون ریال در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

وی گفت: از زمان آغاز ویروس کرونا تا کنون 650 بسته معیشتی در قالب طرح احسان ماندگار و از محل موقوفات منطبق با نیت واقفین در قالب رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه بین گروه‌های هدف توزیع شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه عنوان کرد: در طرح شمیم حسینی در ماه‌های محرم و صفر 220 سبد کالا در اختیار مساجد، حسینیه‌ها و هیات‌های مذهبی قرار گرفت.

بهمنی در پایان با تبیین برنامه‌های دهه وقف گفت: تجلیل از فعالان عرصه وقف، اجرای طرح‌های احسان ماندگار و کلید بهشت، تکریم از مدافعان سلامت، عیادت از واقفین از مهم‌ترین برنامه‌های دهه وقف است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=59724

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین