شنبه 10 آبان سال 1399 Sat, 31 Oct 2020 20:13:21 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 58597       تاریخ : 1399/07/26 10:26:44
اقامه نخستین نماز جمعه در مراکش پس از تعطیلی هفت ماهه مساجد

اقامه نخستین نماز جمعه در مراکش پس از تعطیلی هفت ماهه مساجد

پس از هفت ماه تعطیلی مساجد مراکش به دلیل شیوع بیماری کرونا امروز برای اولین بار نماز جمعه در مساجد سراسر این کشور با حضور هزاران نمازگزار برگزار شد.

به گزارش مبشرین به نقل از نون پرس، با تصمیم وزارت اوقاف و امور اسلامی مراکش نخستین نماز جمعه در ۱۰ هزار مسجد این کشور پس از هفت ماه تعطیلی امروز اقامه شد.
 
این وزارتخانه پیشتر اعلام کرده بود که خطبه واحدی در تمام مساجد بازگشایی شده خوانده خواهد شد.

وزارت اوقاف مراکش نامه‌ای به همه نمایندگان مساجد ارسال کرد که دربردارنده متن این خطبه یکسان است و از آنها خواست که به همه خطیبان مساجد بازگشایی شده اطلاع دهند و از آنها بخواهند به آن پایبند باشند و به هیچ وجه دخل و تصرفی در آن نکنند. همچنین از آنها خواسته شده، هرگونه تخلف از این دستور العمل‌ها را به اداره مساجد اطلاع دهند.

نماز جمعه امروز با استقبال گسترده مردم این کشور و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک برگزار شد که در شبکه‌های اجتماعی این کشور، بازتاب گسترده‌ای داشت.


بر اساس آمار، ۵۳ هزار مسجد در مراکش وجود دارد که همه آنها هفت ماه پیش برای جلوگیری از شیوع کرونا تعطیل شدند. از این میان، ۵ هزار مسجد در سه ماه قبل اجازه یافتند نمازهای روزانه را اقامه کنند اما اجازه اقامه نماز جمعه به آنها داده نشده بود./ایکنا


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=58597

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین