دوشنبه 5 آبان سال 1399 Mon, 26 Oct 2020 04:35:15 GMT
کد خبر : 58514       تاریخ : 1399/07/23 19:16
انتشار آیین‌نامه اجرایی پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به حافظان و قاريان

انتشار آیین‌نامه اجرایی پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به حافظان و قاريان

مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در اطلاعیه‌ای جزئیات آیین‌نامه اجرایی پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی دانشجویی به حافظان و قاريان قرآن کریم در سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش مبشرین به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، مرکز امور قرآنی این سازمان در اطلاعیه‌ای جزییات آیین‌نامه اجرایی پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی دانشجویی به حافظان و قاریان قرآن کریم را اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است:

«با عنایت به مصوبه جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی و انجام اصلاحات مربوط به آیین نامه اجرایی پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی دانشجویی به حافظان و قاريان در سال ۱۳۹۹ جهت بهره‌مندی مشمولین محترم از مفاد این آیین نامه مشروط به تأمین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، موارد زیر اعلام می‌شود:

مدارک لازم جهت دریافت کمک‌هزینه در هر ترم:

ـ ارائه گواهی اشتغال به تحصیل مطابق (فرم شماره۱) توسط دانشگاه محل تحصیل
ـ در صورت عدم ارسال اطلاعات مطابق فرم نمونه، مدارک مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
ـ ارائه گواهی اشتغال به تحصیل (با مهر و امضا از سوی دانشگاه/دانشکده) مطابق بند ۹ از ماده یک آئین نامه ویژه افرادی که در دوره روزانه و در دانشگاه‌های دولتی تحصیل می‌نمایند و متقاضی دریافت کمک‌هزینه تحصیلی می‌باشند.
ـ تکمیل فرم مربوط به ارائه شماره حساب و مدارک (فرم شماره۲)
ـ صورتحساب مالی دانشجو همراه با امضا و مهر امور مالی دانشگاه
ـ کپی شناسنامه (صفحه اول، صفحه آخر در صورت وجود توضیحات)
ـ کپی کارت شناسایی ملی
ـ کپی گواهی معتبر قرائت، حفظ و مدرسی قرآن کریم بر اساس آیین نامه طرح کمک‌هزینه تحصیلی

تبصره ۱: مشمولینی که برای اولین بار از مزایای طرح بهره‌مند می‌گردند ضروری است گواهی ایشان در دفتر اسناد رسمی کپی برابر اصل شود.
تبصره ۲: مشمولینی که پیشتر از کمک‌هزینه تحصیلی ردیف ۳ و ۴ ماده ۱ آیین نامه استفاده نموده و موفق به اخذ مدارک یکی از ردیف‌های ۱ تا ۳ شده و درخواست بهره‌مندی از مزایای آن را دارند می‌بایست گواهی جدید ایشان در دفتر اسناد رسمی کپی برابر اصل شود.

شماره حساب اعلامی(مطابق فرم شماره ۲) می‌بایست به نام شخص دانشجوی دریافت کننده کمک‌هزینه و مربوط به بانک ملی ایران باشد.

مدارک و مستندات می‌بایست در اول هر نیم سال تحصیلی به آدرس زیر ارسال شود: تهران، خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، سازمان اوقاف و امور خیریه، مرکز امور قرآنی (مربوط به بخش کمک‌هزینه تحصیلی)، صندوق پستی: ۱۱۳۴۸۳۴۶۸۱ در صورت لزوم می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۶۴۸۷۲۶۲۲ تماس حاصل نمایید».

یادآور می‌شود، متقاضیان به منظور دانلود فرم‌های مربوطه می‌توانند به سایت مسابقات قرآن کریم به نشانی quraniran.ir مراجعه کنند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=58514

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین