چهارشنبه 2 مهر سال 1399 Wed, 23 Sep 2020 21:32:18 GMT
کد خبر : 54214       تاریخ : 1399/05/15 25:14
احتمالات مختلف درباره اربعین ۹۹ بررسی شد

احتمالات مختلف درباره اربعین ۹۹ بررسی شد

در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به احتمالات مختلف درباره مراسم اربعین حسینی و لزوم آمادگی لازم برای برنامه‌های جایگزین در صورت برگزارنشدن این حماسه اشاره شد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس،  نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز ۱۴ مرداد به ریاست حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت برگزاری شد.

در این نشست، محمد آزاد، سرپرست معاونت عتبات عالیات، حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی، مدیرکل دفتر پذیرش و اعزام زائرین عتبات، محسن نظافتی و حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی روحانی مدیران دفاتر نمایندگی سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در عراق از بررسی‌ها  و کارشناسی‌های انجام شده در خصوص احتمالات مختلف درباره مراسم اربعین آینده گزارش دادند.

همچنین علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه فعالیت‌ها در خصوص مراسم اربعین حسینی در دو حوزه داخل کشور و عراق در حال پیگیری است، اظهار داشت: با توجه به تصمیمات ستاد مرکزی اربعین و شرایط عراق سناریوهای مختلف در حال طراحی است. 

سرپرست معاونت عتبات عالیات سازمان حج هم خاطرنشان کرد: با تشکیل این معاونت در سازمان حج، فعالیت‌ها در حوزه عتبات متمرکز شده و سناریوهای مختلف در خصوص مراسم اربعین با نظر کارشناسان و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در حال آماده شدن است و با توجه به شرایط پیش رو به‌روزرسانی نیز می‌شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پایان این نشست بر لزوم رعایت تمام ضوابط ستاد ملی مبارزه با کرونا در برنامه‌ریزی‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: در خصوص مراسم اربعین حسینی باید در انتظار تصمیم میزبان عراقی بود. 

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب از دست اندرکاران کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین خواست که در صورت برگزار نشدن مراسم اربعین، آمادگی لازم را برای برنامه‌های جایگزین داشته باشند و با فعالیت گسترده در فضای مجازی در مسیر انتقال فضای اربعین و رنگ و عطر حسینی گام بردارند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=54214

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین