دوشنبه 20 مرداد سال 1399 Mon, 10 Aug 2020 00:10:26 GMT
کد خبر : 54081       تاریخ : 1399/05/11 09
سومین روز ایام حج در شرایط کرونا/ رمی جمرات با رعایت فاصله و سنگ‌های استریل+فیلم

سومین روز ایام حج در شرایط کرونا/ رمی جمرات با رعایت فاصله و سنگ‌های استریل+فیلم

در سومین روز از اعمال حج تمتع که همزمان با عید قربان بود، زائران حج بیت‌الله الحرام با رعایت فاصله برای جلوگیری از کرونا، اقدام به پرتاب سنگ‌ریزه‌های استریل به سوی شیطان نمادین کردند.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، در سومین روز از اعمال حج تمتع که امسال به دلیل شیوع کرونا متفاوت از سال‌های گذشته و با حضور تنها حدود ۱۰ هزار زائر ساکن عربستان برگزار شد، زائران حج بیت‌الله الحرام پس از مغرب نهم ذیالحجه و همزمان با شب عید قربان از عرفات خارج شده و به سوی مشعرالحرام حرکت و از طلوع فجر روز دهم ذیالحجه تا طلوع آفتاب در آنجا وقوف کردند.

زائران حج امسال پس از طلوع آفتاب نیز به سمت منا حرکت کرده تا نخستین اعمال منا را که همان رمی جمرات است، به جای آورند.

با توجه به لزوم حفظ سلامت زائران، سنگریزه‌های استریل شده از سوی متولیان سعودی به زائران داده شد و افراد با رعایت فاصله اقدام به پرتاب سنگ به سوی شیطان نمادین کردند. 

 

 

در ادامه سومین روز از مناسک حج تمتع ۱۴۴۱، زائران قربانی خود را انجام دادند و پس از آن بر اساس اعمال حج تمتع، حلق یا تقصیر کردند. یعنی موهای سر خود را تراشیده یا مقداری از مو و ناخن خود را چیدند.

امسال به دلیل شیوع کرونا تمامی زائران با داشتن ماسک به انجام اعمال حج تمتع پرداختند و حتی هنگام حلق، متولیان این امر علاوه بر ماسک، از شیلد نیز استفاده کردند تا مبادا مشکلی برای زائران ایجاد شود.

به دلیل اینکه بیشتر زائران امسال حج اولی هستند، هنگام حلق تمامی موهای آقایان تراشیده شد. پس از تراشیدن سر یا تقصیر، زائران لباس احرام را بیرون آورده و لباس معمولی خود را بر تن کردند و حاجی شدند.

به گزارش فارس، بر اساس اعلام سعودی‌ها، تاکنون بیماری خاصی در بین زائران حج تمتع گزار نشده و تمامی زائران با تدابیر اتخاذ شده در سلامت هستند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=54081

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین