شنبه 8 آذر سال 1399 Sat, 28 Nov 2020 11:15:01 GMT
کد خبر : 53802       تاریخ : 1399/05/04 18:01
 نرم‌افزار ترجمۀ تفسیر «شُبّر» منتشر شد

نرم‌افزار ترجمۀ تفسیر «شُبّر» منتشر شد

مدیر ادارۀ ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی از انتشار نرم‌افزار ترجمۀ تفسیر سید عبدالله شبّر عالم شیعه خبر داد.

به گزارش مبشرین، حجت‌الاسلام‌ سیداحمد الحسینی مدیر ادارۀ ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر گفت: این مؤسسه در راستای نشر فرهنگ غنی اسلام، تسهیل در دستیابی به منابع و متون اصیل دینی، تسریع در امر کاوش و پژوهش در حوزه علوم اسلامی و انسانی با بهره‏‌گیری از فنّاوری اطلاعات و به‏ کارگیری امکانات رایانه‌‏ای، جهت ارائه معارف حقّه اهل ‏بیت (ع) به جهانیان، نرم‌افزارهای مختلفی را تولید و در در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

وی افزود: سیدعبدالله شبّر حسینی کاظمی در نجف متولد شد. او درخت پر بار علم است. نسب ایشان به امام زین‌العابدین می‌رسد. پدرش سید محمدرضا با نماز استسقا در زمان سعید پاشا سلطان عثمانی معروف و صاحب الدعوه المستجابه نامیده شد.

حجت‌الاسلام‌ الحسینی گفت: سیدعبدالله شبّر برای علاقه به تألیف به مجلسی ثانی مشهور است. او بعد از  سید محسن اعرجی و شیخ محمد جعفر کاشف الغطاء مرجع شیعه شد. تفسیر قرآن الکریم سیدعبدالله شبر، تفسیری ارزشمند و مختصر است. این تفسیر به نام مؤلف آن معروف است و از سوره حمد آغاز و به سوره ناس خاتمه می‌یابد.

اهل بیت علیهم السلام , تفسیر قرآن ,

مدیر ادارۀ ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی اظهار کرد: این تفسیر شامل بحث‌های صرفی و نحوی و کلامی زیبایی است. به دلیل عربی بودن این تفسیر علاقه‌مندان به قرآن از خواندن آن محروم می‌شوند؛ لذا تصمیم گرفتیم که این تفسیر ارزشمند را به فارسی برگردانیم. ترجمه این تفسیر به قلم خانم فاطمه دشتی نجفی است که زیر نظر حجت‌الاسلام محمد باقر دشتی نجفی صورت گرفته است. این ترجمه تا انتهای  آیه 30 سوره انعام به قلم خانم فاطمه دشتی نجفی است.

به گزارش تسنیم، پیش از این نیز نرم‌افزار "میقات نور،؛ تاریخ ایرانی اسلامی 2، کتابخانه حکمت اسلامی 2، دانشنامه علوم قرآن و دانشنامه اخلاق اسلامی، سوگ کوثر، دکترین مهدویت، مصابیح الهدی" به همت این مرکز تولید شده بود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=53802

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین