دوشنبه 20 مرداد سال 1399 Mon, 10 Aug 2020 00:47:48 GMT
کد خبر : 53781       تاریخ : 1399/05/03 10
انتخابات هیئت مدیره و بازرسی اتحادیه کشوری مؤسسات قرآنی برگزار شد
در ۳۱ استان؛

انتخابات هیئت مدیره و بازرسی اتحادیه کشوری مؤسسات قرآنی برگزار شد

انتخابات اعضای هیئت مدیره و بازرسی اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در ۳۱ استان صبح امروز سوم مردادماه برگزار شد.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا، مجمع عمومی غیر متمرکز به منظور انتخابات هیئت مدیره و بازرسی اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت(اتحادیه مدغم قرآنی) در ۳۱ استان برگزار شد.

این انتخابات با نظارت ستاد مرکزی متشکل از مهدی محمدی، دبیر هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی؛ سیدعلی سرابی و مرتضی طلایی، رؤسای هیئت مدیره دو اتحادیه؛ حسن محمدی و رحیم قربانی، مدیران عامل دو اتحادیه کشوری و نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا شد.

جلسه ستاد مرکزی در تهران رأس ساعت ۱۰ صبح با تلاوت قرآن حجت‌الاسلام والمسلمین قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آغاز شد. وی طی سخنان کوتاهی ضمن اعلام آغاز رأی‌گیری در استان‌ها گفت: امروز اراده و تصمیمی جمعی و اهتمام قرآنی قابل مشاهده است. ان شاالله ثمرات این اراده، نه تنها در بلندمدت بلکه در کوتاه مدت خود را نشان دهد.

قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی

دقایق اولیه نیز سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه با حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سیدسعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور یافتند. صالحی طی سخنانی با اشاره به اینکه یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی، فعالیت بیش از پیش در عرصه قرآنی است، گفت: چنانکه در حوزه ترجمه‌های قرآنی چند ترجمه قابل توجه در حوزه تلاوت نیز قاریان در عرصه بین‌الملل و در عرصه حفظ قرآن و مفاهیم و معارف قرآنی و بحث‌های پژوهشی، اقدامات خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: یکی از اتفاقات خوب طی سپری شدن ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، بحث راه‌اندازی مؤسسات قرآنی است، اینکه این تعداد زیاد مؤسسه در کشور فعالیت دارد، اتفاق مبارکی است.

صالحی بیان کرد: یکی از پیشنهادات قرآنی مطرح طی دهه اخیر به منظور هم‌افزایی بیش از پیش تشکل‌های قرآن و عترت با دستگاه‌های بالادستی، اتحادیه واحد کشوری قرآنی است که امروز شاهد بلوغ این موضوع هستیم.

اتحادیه مؤسسات قرآنی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: رسیدن این موضوع به نقطه بلوغ با همکاری دو اتحادیه، نقطه عطفی در حرکت مؤسسات قرآنی در کشور است، موضوعی که با توافق و همگرایی و این انتخابات در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اینکه امروز ۶۰۰ نفر حق رأی داشتند، بیان کرد: براساس این انتخابات ۱۵ نفر به عنوان عضو اصلی، دو نفر به عنوان عضو هیئت بازرسی در کنار اعضای علی البدل انتخاب می‌شوند.

صالحی تأکید کرد: از ظهر امروز به بعد، شاهد جریان اتحادیه مؤثر، مقتدر و فراگیر در کشور هستیم. جریان‌های مردمی در همه حوزه‌ها به ویژه دینی(که ریشه آن از مردم و برای مردم است)، تأثیرگذار هستند.

اتحادیه قرآنی

وی با اشاره به آغاز دهه نخست ذی‌الحجه تصریح کرد: امیدواریم فعالیت‌های مثمرثمری در گسترش فرهنگ قرآنی داشته باشیم.

گزارش ایکنا حاکی است، حجت‌الاسلام عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی سخنان کوتاهی گفت: امیدواریم نتایج این انتخابات با همدلی، همراهی و استواری در مسیر باشد و همه ملزم به رعایت نتایج انتخابات باشیم. همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی و دو اتحادیه قرآنی کشوری موجب این رویداد مهم شد.

وی افزود: خدمت به قرآن بار سنگینی است که پاسخگویی در پیشگاه خدا را دارد. تحمل این بار سنگین مستلزم برداشتن گام‌های مثمر‌ثمر برای توسعه فرهنگ قرآنی در کشور است.

عاملی با اشاره به اینکه ما وارث کتابی هستیم که میراث همه انبیای الهی و همه خون دل خوردن‌ها در طول تاریخ است، بیان کرد: روزگاری داشتن حافظ قرآن در کشور، آرزو بود، اما در حال حاضر و از برکت جمهوری اسلامی ایران، شاهد تربیت و پرورش حافظان در رده‌های مختلف سنی هستیم.

رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی بیان کرد: لذا براساس منویات رهبر حکیم انقلاب، رفتن به سمت و سوی تمدن نوین اسلامی و استواری جامعه اسلامی ضروری است، تمدنی که بنیان آن قرآن کریم است. قرآن کریم براساس روایات، سیدالکلام است و مهمترین و بهترین متنی است که در اختیار بشریت قرار گرفته است.

اتحادیه موسسات قرآنی

این گزارش حاکی است، محمدعلی خواجه‌پیری، عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمد، قائم مقام رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در ستاد مرکزی حضور داشتند که حضور این تعداد از مسئولان نشان از همت والا و توجه به سرانجام رسیدن این موضوع را داشت.

به خواست استان‌های تهران، همدان و اصفهان، مدت نیم ساعت، انتخابات این استان تمدید شد.

استان‌ها پس از اتمام آرا، صندوق رأی را باز کرده و به شمارش آرا و ارسال نتایج به ستاد مرکزی پرداختند.

همچنین اعضای حاضر در استان‌ها در ارتباط ویدئوکنفرانسی، سؤالات و موارد اختلافی را مطرح و پاسخ‌های خود را دریافت کردند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=53781

نظـــرات شمـــا






نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین