دوشنبه 23 تیر سال 1399 Mon, 13 Jul 2020 19:44:28 GMT
کد خبر : 50756       تاریخ : 1399/03/11 03:37
 بوشهری‌ها بیش از ۵۴ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند

بوشهری‌ها بیش از ۵۴ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: مردم خدا جوی این استان بوشهر ۵۴ میلیارد ریال زکات فطره به صندوق‌های این نهاد واریز و یا از طریق درگاه‌های الکترونیکی پرداخت کرده‌اند.

به گزارش مبشرین از تسنیم، احمد لطفی ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت وصولی و پرداخت زکات با اشاره به میزان جمع آوری زکات فطریه مردم این استان اظهار داشت: تاکنون بر اساس آمار اولیه، مردم مومن استان بوشهر 54.4 میلیارد ریال زکات فطریه و کفارات خود را برای حل مشکلات نیازمندان به کمیته امداد پرداخت کردند.

وی با اشاره به پرداخت 51 میلیارد ریال زکات فطره افزود: از مجموع  وصولی‌های جمع آوری شده، 51.4  میلیارد ریال فطریه عام، و 1.4 میلیارد ریال فطریه سادات و مابقی کفاره عمد و غیره عمد بوده است.

لطفی به نحوه هزینه کرد فطریه جمع آوری شده اشاره کرد و گفت: مبالغ جمع آوری شده بر اساس نیازسنجی‌های انجام شده در کوتاه‌ترین زمان با تصمیم هیئت امنای مساجد، مراکز نیکوکاری و کمیته امداد، با اولویت به بیماران صعب العلاج و فرانشیزهای درمانی، حق استیجاری نیازمندان و خرید وسایل سرمایشی و نیازهای ضروری زندگی نیازمندان هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر ضمن تقدیر از همراهی خوب مردم این استان در کمک به رفع مشکلات نیازمندان خاطرنشان کرد: علاوه بر مراجعه حضوری مردم خیّر و نیکوکار استان،امسال به منظور کاهش انتقال احتمالی بیماری کرونا در اثر تبادل وجه نقد،بخش قابل توجهی از فطریه و کفارات‌مردمی‌به شکل غیره حضوری وازطریق درگاه‌های الکترونیکی و شماره کارت مجازی پرداخت شده است.

 لطفی خاطر نشان کرد: یک‌هزار و 500 نیرو و عامل مردمی در قالب 305 پایگاه ثابت و 257 گروه سیار ماموریت جمع آوری زکات فطریه مردم استان بوشهر را بر عهده داشتند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=50756

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین