دوشنبه 23 تیر سال 1399 Mon, 13 Jul 2020 17:53:13 GMT
کد خبر : 50701       تاریخ : 1399/03/07 22:06
️ فعالیت های فرهنگی و تربیتی تعطیل بردار نیست
معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران برازجان:

️ فعالیت های فرهنگی و تربیتی تعطیل بردار نیست

معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران برازجان گفت: فعالیت های فرهنگی و تربیتی، انشاالله هیچگاه تعطیل نخواهد شد.

به گزارش مبشرین، مریم محمدی معاون فرهنگی مدرسه حضرت رقیه (س) برازجان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در بوشهر با بیان این نکته که فعالیت های فرهنگی و تربیتی هیچگاه تعطیل نخواهد شد، گفت: در پی تعطیلی مدرسه به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا واحد فرهنگی نیز همچون دیگر واحدها، فعالیتهای ماه رمضان را به صورت‌ مجازی و گسترده تر اجرا کرد.

وی با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان، بیان کرد: جزء خوانی قرآن کریم همراه با تفسیر، خواندن دعاهای وارده، انتشار روزانه یک حدیث از معصومین و بیان یک حکمت از نهج البلاغه در گروه حسینیه حضرت رقیه(س) از برنامه های این ماه مبارک بوده است.

محمدی در تشریح برنامه های صورت گرفته، گفت: بیان و پاسخگویی به مسائل شرعی، انتشار مطالب علمی در خصوص آثار و فواید روزه داری و مشاوره با موضوع خانواده آسمانی از دیگر برنامه های مجازی بود که جهت رفاه حال مخاطبین برگزار گردید.

محمدی با اشاره به مسابقات صورت گرفته در ماه رمضان، ادامه داد: ما در ماه مبارک رمضان مسابقاتی را نیز برای طلاب برگزار کردیم که از این میان می توان به مسابقه دعای هفتم صحیفه سجادیه و مسابقه مجازی تهیه عکس نوشته و پوستر با موضوع روز جهانی قدس اشاره کرد که در پایان مسابقات از برگزیدگان این مسابقات تقدیر شد و هدایائی به رسم یادبود به این عزیزان تقدیم گردید.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت رقیه (س) برازجان افزود: از آنجا که پرداختن به مسائل اخلاقی و بصیرتی نیاز همیشگی طلاب است، کلاس های مجازی اخلاقی و بصیرتی در گروه حسینیه حضرت رقیه(س) با حضور کلیه طلاب و فارغ التحصیلان برگزار شد و همچنین با توجه به استرس و اضطراب ایجاد ناشی از شیوع ویروس کرونا، به منظور آرامش بخشی و تقویت روحیه طلاب، سفره صلوات، سخنرانی و روضه خوانی مجازی برگزار گردید؛ از مهمترین کارهای واحد فرهنگی در این ایام می توان به تماس تلفنی با خانواده شهدا و دلجویی از خانواده آن عزیزان علی الخصوص مادران شهدا یاد کرد.

محمدی با اشاره به لزوم حمایت از خانواده های نیازمند و کم درآمد، گفت: در ایام با برکت ماه مبارک رمضان به همت و تلاش خیرین طلبه و غیر طلبه کمک های نقدی و کارت هدیه ای به مبلغ سه میلیون تومان و غیر نقدی در قالب‌ 230 بسته معیشتی در بین نیازمندان شهرستان برازجان پخش شد. علاوه بر آن تهیه بسته های معیشتی همچنان ادامه دارد و اکنون در حال آماده سازی ۴۰ بسته معیشتی دیگر نیز هستیم.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران برازجان در پایان به برگزاری مراسم مجازی وداع با ماه مبارک اشاره کرد و گفت: برگزاری مراسم وداع با ماه رمضان و تقدیر از روزه اولی‌ها، در حسینیه حضرت رقیه(س) از دیگر فعالیت های فرهنگی بود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=50701

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین