چهارشنبه 14 خرداد سال 1399 Wed, 03 Jun 2020 09:58:30 GMT
کد خبر : 50671       تاریخ : 1399/03/02 01
قدس شریف آرمان بلند امام راحل و رهبر معظم انقلاب است
آیت الله حسینی بوشهری:

قدس شریف آرمان بلند امام راحل و رهبر معظم انقلاب است

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به فرارسیدن سالروز جهانی قدس تأکید کرد که قدس شریف آرمان بلند امام راحل بوده و امروز آرمان عالی رهبر معظم انقلاب است.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان، آیت الله «سید هاشم حسینی بوشهری» در نخستین نشست «شورای اداری استان قم» در سال جدید که عصر امروز(پنجشنبه اول خرداد) در سالن همایش های شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان قرار داریم و باید از خدا بخواهیم که اعمال ما را مورد قبولی درگاه خود قرار بدهد، همچنین در آستانه روز جهانی قدس، سالگرد قهرمانانه فتح خرمشهر و عید فطر قرار داریم که باید آن را نیز گرامی بداریم.

 

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: همچنین در این جلسه از خدمات و تلاش های نمایندگان شهر قم به ویژه دکتر لاریجانی که حدود 12 سال سکان دار ریاست مجلس شورای اسلامی بودند، تقدیر و تشکر می‌ کنیم.

 

وی با بیان این که روز جهانی قدس به ابتکار امام خمینی(ره) اعلام شد، گفت: از آن روز تا کنون هم ملت رشید ما و هم همه آزادی خواهان در دنیا با همه محدودیت هایی که کشورها و دولت های شان ایجاد کرده بودند، پای حمایت از قبله اول مسلمانان و مردم مظلوم فلسطین ایستادند و این ایستادگی همانطور که قرآن کریم وعده داده است، در نهایت به نابودی رژیم اشغالگر قدس و پیروزی مردم فلسطین خواهد انجامید.

 

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه سخنان خود خاطرنشان ساخت: به علت خیانت انگلیس و حمایت های نهادهای بین المللی غده سرطانی اسرائیل شکل داده شد و از آن رو مردم فلسطین از خانه و کاشانه خود آواره شده و بارها مورد هجوم و حملات زیادی قرار گرفته اند.

 

وی یادآور شد: آرمان رهبر فقید انقلاب در کنار رسیدن به پیروزی انقلاب، قدس شریف بود و سخنان و بیانات آتشین امام خمینی(ره) نشان می‌ داد که فلسطین در رأس امور ما قرار داد و رهبر معظم انقلاب نیز امروز حامی سرسخت مردم مظلوم فلسطین هستند و امیدواریم دیری نپاید که دولت های اسلامی سرعقل بیایند و از خیانت هایی که آشکار و پنهان انجام می‌ دهند، دست بردارند.

 

مدیر سابق حوزه های علمیه با تأکید بر این که پیروزی ما در خرمشهر نیز قابل توجه است، گفت: آن روزی که خرمشهر آزاد شد، کمر دشمن در حقیقت شکست و تاب و توان را از دشمن گرفت و به فضل پروردگار عالم زمینه ای شد برای این که جنگ تحمیلی آرام آرام به پایان برسد و امروز باید سر تعظیم در برابر شهدا فرود بیاوریم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: همه شهدای دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم به ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مسیر انقلاب و اسلام تلاش های گسترده ای کردند و به دشمنان ثابت کردند که در مقابل ملت ایران کوچکترین اقدامی نمی توانند انجام بدهند.

 

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به نزدیک شدن به عید فطر عنوان کرد: امیرالمؤمنین(ع) فرمودند: «این روز تنها عید برای کسانی است که خداوند روزه و شب زنده داری آنها را پذیرفته است» و در جای دیگری می‌ فرمایند: انسان ها به عید فطر و قربان بسنده نکنند بلکه «هر روزی که انسان در آن به معصیت مبتلا نشود، عید است».

 

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که آموزه اسلامی، آموزه سپاسگذاری و تشکر و قدردانی است، گفت: این هم سیره خود خداوند و هم سیره امامان و پیشوایان ما است تا جایی که در قرآن کریم می‌ خوانیم خداوند نسبت به افراد فرمان بردار سپاسگذار است یا ذیل آیه ای می‌ خوانیم «ان الله غفور شکور».

 

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امروز خداوند از پزشکان و کادر درمانی و مسؤولانی که به کشور آرامش بخشیدند، تشکر می‌ کند کسانی که با برنامه ریزی ها و تدابیری که اندیشیدند موجب شدند ما در کشور خود احساس آرامش می‌ کنیم که امیدواریم خود خداوند این بلیه بزرگ را از سراسر عالم برطرف کند.

 

وی در ادامه عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی از جایگاه بلندی در نظام اسلامی ما برخوردار است و در کشور ما پس از انقلاب اسلامی به صورت منظم و مرتب و حساب شده این مجلس برگزار شده و پایان هر دوره ای، همزمان با آغاز دوره بعد است که این مسأله افتخاری برای ما محسوب می‌ شود.

 

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به این که همه نمایندگان شریف قم برای ما محترم هستند، بیان داشت: بین نمایندگان ما اختلاف سلیقه و برداشت وجود داشت ولی در خدمت به استان قم اختلاف نظری نداشتند به همین جهت دکتر لاریجانی با حمایت ها و پشتیبانی خود به وضعیت شهر قم کمک شایانی کردند و نمایندگان دیگر نیز این مسیر را کمک کردند.

 

وی بیان داشت: امیدواریم آقای دکتر لاریجانی در هر جایگاهی و نمایندگان دیگر با تمام وجود تلاش کنند که قم بیش از این رشد پیدا کند چون ما هنوز از کاروان رشد عقب هستیم.

 

عضو شورای عالی حوزه های علمیه در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: امروز دولت ما با مشکلات فراوانی دست به گریبان است ولی در عین حال یک نکته وجود دارد؛ آن روزی که رهبر معظم انقلاب مسأله مواسات مؤمنانه را مطرح کردند، دیدیم این ملت سراز پا نشناخته به میدان آمدند و اجازه ندادند کسی شب بدون سحری و بدون غذا بخوابد، بنابراین ملت همواره در کنار دولت است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=50671

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین