چهارشنبه 14 خرداد سال 1399 Wed, 03 Jun 2020 11:14:56 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 50659       تاریخ : 1399/03/01 1
انجام معاینات متقاضیان حج تمتع ۹۹ در ۵۶۰ کاروان در کشور

انجام معاینات متقاضیان حج تمتع ۹۹ در ۵۶۰ کاروان در کشور

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از انجام معاینات متقاضیان حج تمتع امسال در ۵۶۰ کاروان خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از مرکز پزشکی حج و زیارت، طاهر درودی  با اعلام این خبر گفت: از اردیبهشت ماه، این مرکز با هماهنگی و برنامه ریزی های لازم در سراسر کشور اقدام به انجام معاینات متقاضیان حج تمتع امسال کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه ۲۵۳ پزشک منتخب مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، کار معاینات زائران را به عهده گرفته اند افزود: در فاز اول این معاینات افراد زیر ۶۰ سال هدف قرار داده شده اند.

 

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تاکید بر دقت نظر پزشکان در معاینات متقاضیان حج تمتع خاطرنشان کرد: علاوه بر معاینات عمومی و آزمایشات ساده خون و قند خون و همچنین بررسی سلامت و عملکرد کلیه ها، در این بخش از معاینات، افرادی که نیاز به آزمایشهای تخصصی داشته باشند نیز مورد معاینه و آزمایش قرار می‌گیرند.

 

درودی با بیان اینکه این اطلاعات به عنوان پرونده الکترونیک زائر در سامانه مرکز پزشکی حج و زیارت ثبت می شود تصریح کرد: بدین ترتیب پزشکان اعزامی به کشور عربستان به صورت آنلاین با مراجعه به مراکز درمانی از کلیه سوابق بیماری زائر مطلع شده و به آنها دسترسی دارند.

 

معاون حج و عمره جمعیت هلال احمر از فعالیت ۵۶۰ کاروان زائران بیت الله الحرام در سطح کشور خبر داد و افزود: تلاش شده است تا این معاینات به دلیل وجود ویروس کرونا با حداکثر رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت کنونی جامعه انجام پذیرد.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=50659

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین