چهارشنبه 14 خرداد سال 1399 Wed, 03 Jun 2020 10:16:54 GMT
کد خبر : 50627       تاریخ : 1399/02/30 20:2
مقاومت و پرهیز از تفرقه، راه پیروزی بر رژیم صهیونیستی است
آیت الله شیخ عیسی قاسم در همایش قدس شریف:

مقاومت و پرهیز از تفرقه، راه پیروزی بر رژیم صهیونیستی است

رهبر جنبش اسلامی بحرین گفت: مقاومت و پرهیز از تفرقه در سطح جهان اسلام، راه پیروزی بر رژیم صهیونیستی است.

به گزارش مبشرین، آیت الله شیخ عیسی قاسم عصر امروز طی سخنانی در نشست کنگره بین المللی قدس شریف که به صورت زنده از فضای مجازی پخش شد، در تبیین مسأله فلسطین اظهار داشت: خدمت همه مقاومانی که در راه آزادی قدس و مسجد الاقصی حرکت می‌ کنند، عرض سلام دارم.

وی با اشاره به آیه «سبحان الذی اسری بعبده لیلا من المسجد الحرام الی المسجد الاقصی» گفت: مسجدالاقصی و قدس همان فلسطین است که امنیت و مصونیت آن در گروه قدرت و ایمان و فداکاری امت اسلامی و برخورداری از غیرت دینی است.

رهبر جنبش اسلامی بحرین افزود: بنای قدرت رسیدن به وحدت و رها کردن تفرقه است و باید سطح بالایی از فداکاری و حرکت کردن در راه صحیح و پیروزی الهی را محقق کنیم.

وی با بیان این که مسئولیت همه این کارها در وهله اول بر عهده سازمان های اسلامی و رهبران صالح است، گفت: آنها باید امت اسلامی را آزاد کرده و حاکمیت دولت های اسلامی را در برابر ظلم و استبداد تقویت کنند.

شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: باید همه نیروها جهت دهی شوند و همه سازمان های نتیجه بخش باید از همین جا حرکت خود را شروع کنند و همه اقدامات باید در راهی باشد که موجب رضایت خداوند باشد و لذا باید همت و شجاعت و صبر بیشتری در این راه داشته باشیم تا بتوانیم این مسیر الهی را طی کرده و به هدف خود برسیم.

رهبر جنبش اسلامی بحرین ادامه داد: در غیر این صورت با ضعف و عقب ماندگی در ایمان و تقوا به پیروزی نمی رسیم و اگر تفرقه باشد، قدرت محقق نمی شود و اگر از راه درست و خط درست منحرف شویم به هدف نمی رسیم و نباید کارهای متشتت انجام بدهیم.

وی با اشاره به این که اقدامات تفرقه برانگیز موجب رسیدن به نتیجه نمی شود، گفت:  باید همه ما در راه مصلحت بالاتر از تعصبات و تفرقه های مذهبی بگذریم؛ این امت، امتی است که اسلام را شناخته و امتی که اسلام را بشناسد نباید شکست بخورد.

شیخ عیسی قاسم همچنین بیان داشت: پیروزی، تقدیر امت اسلامی است و هر فرد مسلمانی می‌ داند که ارزش های والای او چیست و چگونه از کرامت انسانی دفاع کند و باید بداند وقتی هدف اسلام محقق شود، هدف همه ملیت ها محقق می‌ شود و همه انواع طغیان و ظلم و استبداد و آثار جاهلیت از بین می‌ رود.

وی تأکید کرد: اگر مسلمان ها یکدیگر را رها کرده و با رژیم صهیونیستی آشتی کنند، به نتیجه نمی رسیم چرا که پیروزی مقاومت مشروط به همیاری همه مسلمانان و ادامه دادن راه جهاد است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=50627

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین