جمعه 20 تیر سال 1399 Fri, 10 Jul 2020 04:53:23 GMT
کد خبر : 47805       تاریخ : 1398/10/01 14:48
دشمن برای از بین بردن حصار فرهنگی تلاش می‌کند

دشمن برای از بین بردن حصار فرهنگی تلاش می‌کند

امام جمعه بردخون گفت: دشمن برای از بین بردن خاکریز و حصار فرهنگی تلاش می‌کند.

 حجت‌الاسلام سیدحسین رکنی‌حسینی عصر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه بردخون، اظهار داشت: همواره می‌کوشیم مسائلی که نیاز جامعه است، بیان شود و موضوع‌های مهم را در نظر می‌گیریم تا آنچه نیاز عمومی است، مطرح شود.

امام جمعه بردخون افزود: اگر مسؤولان در موضوع آنفلوانزا ستاد بحران تشکیل می‌دادند، امروز خطراتی وجود نداشت و بیش از 100 نفر فوت نمی‌کردند اما به شعار پیشگیری بهتر از درمان عمل نشد و اطلاع‌رسانی لازم صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه تهاجم، جنگ و شبیخون فرهنگی اضافه کرد: آنچه باعث پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی شد ایمان و بصیرت، ایثار و فداکاری، روحیه شهادت‌طلبی و عمل به ارزش‌های اسلامی و فرهنگی بود.

رکنی‌حسینی ادامه داد: دشمن برای براندازی نظام اسلامی می‌خواهد خاکریز و حصار فرهنگی از بین برود و برای نابودی آن از راه‌های مختلف وارد شده و برای نفوذ بیشتر تلاش می‌کند..

امام جمعه بردخون با اشاره به اینکه شیوه‌های دشمن تغییر کرده، ابراز داشت: دشمن از راه فضای مجازی و تبلیغات ماهواره‌ای می‌کوشد سد آهنین ملت را بشکند که هدف اصلی آنان نسل جوان و نوجوان است و ایمان، اعتماد، بصیرت و روحیه شهادت‌طلبی را مورد هجمه قرار داده  است، زیرا نسل جوان در پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی مؤثر بوده و در همه عرصه‌ها حاضر بوده که دشمن تلاش دارد آنان را از همه عرصه‌ها جدا کند.

متولیان فرهنگی رسالت سنگینی دارند

وی با بیان اینکه دشمن با جنگ افزار و سلاح قادر نیست در برابر اراده ملت بایستد، افزود: متولیان فرهنگی رسالت سنگینی دارند، زیرا برای ارزش‌های دینی ستاد بحران تشکیل نداده‌ایم و احساس بحران نکرده‌ایم و اگر از فرهنگ غفلت کنیم ممکن است یک ملت را به سقوط نزدیک کند و همه چیز نابود شود.

رکنی‌حسینی اضافه کرد: دشمن با ابزاری مانند بدحجابی و بی‌حجابی، بی‌بندوباری و اعتیاد به دنبال دوقطبی کردن جامعه است تا با دودستگی و اختلاف بین مردم و مسؤولان به هدف خود برسد و این بزرگ‌ترین خطر برای کشور است.

امام جمعه بردخون به انتظار خود از شورای آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: از همه ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود و به مسائل کلان بپردازیم و آموزش و پرورش همان‌گونه که به آموزش توجه دارد به مسائل پرورشی و فرهنگی نیز توجه کند و شبانه‌روز فعالیت داشته باشد و با حضور متخصصان برای مدیران، مربیان پرورشی و اولیا دانش‌آموزان برنامه و دوره‌های آموزشی تشکیل شود.

هرکس در هر جایگاهی بکوشد به وظایف خود عمل کند

وی توجه ویژه اولیا به رفاه فرزندان را نشانه ضعف دانست و افزود: در برابر پاتک‌های دشمن بایستیم و بیدار باشیم تا نقشه دشمن نقش برآب شود و نباید کارها را کوچک شماریم و در عرصه فرهنگی ضعیف عمل نکنیم و همواره احساس مسؤولیت کنیم و هرکس در هر جایگاهی بکوشد به وظایف خود عمل کند.

رکنی‌حسینی خاطرنشان کرد: ستاد بحران مدیریت تشکیل دهیم و ضمن پذیرش اشتباهات و ضعف‌ها، عملکرد خود را نقد کنیم و بدانیم که بار سنگینی بر دوش ما است، زیرا انقلاب اسلامی یادگار و میراث شهدا است و همگی وامدار شهدا هستیم.

آموزش و پرورش قوی موجب پیشرفت‌های علمی و تربیتی می شود

علی اخلاقی در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه بردخون اظهار داشت: آموزش و پرورش یکی از ارکان مهم و تأثیرگذار جامعه است و داشتن آموزش و پرورش قوی موجب پیشرفت‌های علمی و تربیتی می‌شود.

بخشدار بردخون افزود: شورای آموزش و پرورش بالاترین ستاد تصمیم‌گیری برای نظام آموزش و پرورش است که در منطقه بردخون نیز فعالیت‌ها و عملکرد قابل قبولی داشته است.

وی اضافه کرد: جلوگیری از بزه‌کاری و آسیب‌های اجتماعی و کمک به فرایند آموزش و پرورش از وظایف حساس شورای آموزش و پرورش است که امیدواریم همه اعضاء با دغدغه‌مندی و جدیت در این راستا حرکت کنند.

اخلاقی کنترل موادغذایی در مدارس را مهم خواند و گفت: کنترل، نظارت و توجه به مسائل بهداشتی به‌ویژه بوفه مدارس ضروری است تا ضمن حفظ سلامت دانش‌آموزان و فرهنگیان، از بروز مشکلات جلوگیری شود.

سوادآموزی منطقه بیش از ظرفیت فعالیت داشته است

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز گفت: شورای آموزش و پرورش جایگاه مهمی دارد زیرا از مشارکت و ظرفیت همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی برای تعالی تعلیم و تربیت استفاده می‌شود.

ظهیر محمودی با اشاره به بهره‌مندی از خرد جمعی، افزود: شورای آموزش‌وپرورش با هدف استفاده از افکار و اندیشه‌های مختلف تشکیل شد و تاکنون از امکانات، خدمات و کمک‌های همه دستگاه‌ها بهره برده است.

وی با تقدیر از کمک‌های فکری و مالی اعضای شورا، اضافه کرد: ظرفیت ارزشمندی در اختیار داریم زیرا اعضا با دغدغه‌ها و اندیشه‌های خود نظام تعلیم و تربیت را یاری می‌دهند.

محمودی با اشاره به 7 دی سالروز تشکیل تشکیل نهضت سوادآموزی به دستور حضرت امام خمینی، گفت: سوادآموزی منطقه بیش از ظرفیت و مسؤولیت خود فعالیت داشته و سهمیه‌های تعیین‌شده را تحت‌پوشش قرار داده است.

دبیر شورای آموزش‌وپرورش منطقه بردخون خاطرنشان کرد: فرهنگیان و دانش‌آموزان منطقه در راستای اهداف کلان آموزش‌و‌پرورش تلاش می‌کنند و نسبت به برنامه‌های سند تحول بنیادین اهتمام دارند.

در ادامه اعضای شورای آموزش و پرورش در زمینه مسائل و اهداف نشست مطالبی بیان نمودند و به ارائه پیشنهادات و ایده‌های خود پرداختند.


  منبع: فارس
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=47805

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین