دوشنبه 12 خرداد سال 1399 Mon, 01 Jun 2020 12:47:15 GMT
کد خبر : 44721       تاریخ : 1397/09/28 12:43:51
عصبانیت سناتور آمریکایی از قدرت یافتن مقاومت اسلامی عراق

عصبانیت سناتور آمریکایی از قدرت یافتن مقاومت اسلامی عراق

«تد پو» با اذعان به ناکارآمدی تحریم‌ها در کاستن از قدرت گروه‌های مقاومت مانند نُجَباء، از دولت امریکا خواست که فشار بر این گروه‌ها را افزایش دهد.

به گزارش مبشرین به نقل از حوزه؛ طراح لایحه تحریمی علیه مقاومت اسلامی نُجَباء در کنگره امریکا، با انتشار یادداشتی در پایگاه صهیونیستی "تایمز اسرائیل" خواستار فشار بیشتر بر گروه‌های مقاومت شد.

«تد پو» سناتور تندرو، در ابتدای یادداشت خود با این ادعا که "مقابله با زیاده‌خواهی‌های ایران به تدابیری بیش از تحریم نیاز دارد" نوشته است: به‌خاطر اهمال اوباما، بازوهای نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه از جمله گروه نُجَباء آنقدر قدرتمند شده و حضور خود را تثبیت کرده‌اند که به تهدیدی جدّی برای آمریکا در خاورمیانه بدل گشته‌اند.

وی در ادامه، وزارت خارجه ایالات‌متحده را مورد انتقاد قرار داده و به تعلل در اجرایی کردن مصوبه کنگره علیه گروه‌های مقاومت عراقی متهم نموده است.

عضو جمهوری‌خواه سنا در همین زمینه خاطرنشان کرد: نُجَباء به نمایندگی از ایران، بارها آمریکا و متحدانش را هدف حمله قرار داده و به عقب‌نشینی دیپلماتیک وادار ساخته است؛ همانگونه که اخیرا در بصره شاهد بودیم.

«تد پو» با ابراز ناخرسندی عمیق از توفیقات روزافزون جنبش‌های مقاومت اسلامی نظیر نُجَباء، افزوده است: متأسفانه آن‌ها با به‌روزرسانی تسلیحات و تحکیم ساختار تشکیلاتی خود در سطح جامعه ـ که تحت حمایت ایران محقق شده است ـ فضای دموکراتیک را در منطقه تضعیف می‌کنند و تمرکز آمریکا در نبرد با تروریسم را بر هم می‌زنند.

وی در پایان نوشتار خود برای پایگاه صهیونیستی، ضمن تأکید مجدد بر ناکافی بودن تحریم‌ها، چنین نتیجه می‌گیرد: تنها زمانی می‌توانیم با ایران و نیروهای نیابتی‌اش مقابله کنیم که کلیه نواقص فوق‌الذکر برطرف شوند و این مهم، نیازمند انتخاب‌هایی دشوار و صرف هزینه‌های قابل توجه می‌باشد.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44721

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین