دوشنبه 12 خرداد سال 1399 Mon, 01 Jun 2020 12:10:04 GMT
کد خبر : 44719       تاریخ : 1397/09/28 12:34:51
جنجال نمایش قرآن در حساب كاربری اسرائیلی

جنجال نمایش قرآن در حساب كاربری اسرائیلی

نمایش تصاویری از یک نسخه قدیمی قرآن متعلق به مراکش در حساب کاربری کتابخانه ملی اسرائیل، در شبکه‌های اجتماعی جنجال‌آفرین شد و فعالان مراکشی بازپس‌گیری آن را خواستار شدند.

به گزارش مبشرین به نقل از پایگاه خبری الیوم ۲۴؛ مخالفان عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در مراکش، این اقدام را غصب یک نسخه خطی و نوعی دزدی تاریخ این کشور توصیف کردند.

این افراد همچنین از دولت مراکش خواستند برای بازپس‌گیری این قرآن تاریخی وارد عمل شود.

دیده‌بان مبارزه با عادی سازی روابط با اسرائیل در مراکش در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی فیسبوک نوشت: منافع رسمی مراکش و در رأس آن مرکز آرشیو این کشور خواستار پیگرد قانونی این نهاد اسرائیلی با هماهنگی طرف‌های فلسطینی به دلیل سرقت این سند و نمایش آن است.

این مرکز، سرقت نسخ خطی عربی و از جمله آنها نسخه خطی مراکش توسط مؤسسات اسرائیلی را در راستای بازی با حقایق توسط این رژیم به منظور ساخت تاریخ جعلی برای خود توصیف کرد.

دیده‌بان مبارزه با عادی‌سازی روابط با اسرائیل در مراکش همچنین از «جامع بیضة»، رئیس مرکز آرشیو به دلیل به اشتراک گذاشتن تصاویر این مصحف تاریخی در کتابخانه اسرائیل در حساب کاربری خود در فیسبوک انتقاد و تصریح کرد: گویی این اقدام از سوی یک نهاد قانونی انجام شده است.

گفتنی است، صفحه رسمی کتابخانه ملی اسرائیل در شبکه‌های اجتماعی، اخیرا تصاویری از یک نسخه قدیمی قرآن متعلق به مراکش منتشر و اعلام کرد: آیات قرآنی در این مصحف به صورت مربع نوشته شده و جزء نخستین نسخه‌هایی از قرآن است که به استثناء سوره حمد، در هر صفحه ۱۷ سطر نوشته شده است./ایکنا


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44719

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین