جمعه 2 اسفند سال 1398 Fri, 21 Feb 2020 06:39:43 GMT
کد خبر : 44715       تاریخ : 1397/09/28 12:27:11
ابلاغ آیین‌نامه «جشنواره فرهنگی ـ آموزشی قرآن و عترت سازمان بهزیستی کشور» + تصاویر

ابلاغ آیین‌نامه «جشنواره فرهنگی ـ آموزشی قرآن و عترت سازمان بهزیستی کشور» + تصاویر

آیین‌نامه «جشنواره فرهنگی ـ آموزشی قرآن و عترت سازمان بهزیستی کشور» به استان‌ها برای برپایی اولین دوره رقابت‌ها طی بازه دی تا پایان بهمن‌ماه سال جاری ابلاغ شد.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا؛ آیین‌نامه «جشنواره فرهنگی ـ آموزشی قرآن و عترت سازمان بهزیستی کشور» ویژه کارکنان و خانواده‌های کارکنان و سایر جامعه هدف این سازمان ابلاغ شد.
این جشنواره علاوه بر برپایی هفت دوره ویژه کارکنان در بخش‌های نابینایان، معلولان، مراکز شبه‌خانواده، مربیان و خردسالان مهدهای کودک، فرهیختگان سالمند و زنان سرپرست خانوار نیز برگزار می‌شود. هر کدام از این بخش‌ها شرایط اختصاصی و رشته‌های خاص خود را دارند.
در بخش ویژه کارکنان و خانواده کارکنان سازمان بهزیستی، که امسال هشتمین دوره آن برگزار می‌شود، کارکنان اعم از رسمی، رسمی کارگری،‌ طرحی، شرکتی و قراردادی و همچنین تمامی خانواده‌های درجه اول آنان می‌توانند حضور داشته باشند. در این بخش رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ پنج‌ جزء قرآن، اذان، خوشنویسی و تحقیق و پژوهش در نظر گرفته شده است.
این بخش در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می‌شود. رقابت‌ها در دو بخش بانوان و آقایان و رقابت‌های بخش خانواده کارکنان در دو گروه سنی بالای ۱۶ سال و زیر ۱۶ سال است. افراد شاغل در مراکز مرتبط با سازمان بهزیستی مانند مراکز شبه‌خانواده، مراکز نگهداری از معلولان و ... می‌توانند در این بخش از مسابقات شرکت کنند.
بخش ویژه نابینایان نیز امسال سی‌وچهارمین دوره خود را پشت سر خواهد گذاشت. این بخش از مسابقات در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم و اذان برگزار می‌شود.

در بخش معلولان نیز، که همچون نابینایان امسال سی‌وچهارمین دوره آن برگزار می‌شود، شاهد رشته‌های متنوع‌تری هستیم. مسابقات در این بخش در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ ۱۰ جزء، اذان، تحقیق و پژوهش، دل‌نوشته و خوشنویسی است.
در مراکز شبه‌خانواده، که امسال هفتمین دوره مسابقات آن برگزار می‌شود، فرزندان مقیم خانه‌های کودک و نوجوان کشور حضور دارند. مسابقات این بخش شامل رشته‌های قرائت تحقیق، اذان، دلنوشته و نقاشی است. البته مربیان این مراکز در بخش کارکنان و خانواده‌های کارکنان شرکت می‌کنند.
بخش مربیان و خردسالان مهدهای کودک سراسر کشور که امسال ششمین دوره آن برگزار می‌شود نیز علاوه بر رشته‌های بخش آوایی، شامل رشته‌های دیگری همچون نقاشی، تحقیق و پژوهش می‌شود. مخاطبان این بخش از جشنواره فرهنگی قرآن و عترت سازمان بهزیستی، تمامی کودکان چهار تا شش سال مهـدهای کـودک اعم از دولتی، خصوصی،‌ روستامهدها و مهدهای کودک شهری را شامل می‌شود.
امسال شاهد برگزاری دوره پنجم بخش فرهیختگان سالمند خواهیم بود. در این بخش که مخاطبان آن تمامی افراد بالای ۶۰ سال هستند نیز در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل، اذان و دلنوشته رقابت خواهند کرد.

در بخش ویژه زنان سرپرست خانوار، که چهارمین دوره خود را پشت سر می‌گذارد، نیز مسابقات در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل و دلنوشته برگزار می‌شود.
زمان ثبت‌نام برای حضور در این جشنواره و آغاز تبلیغات آن از روز ۲۴ آذرماه بوده است و براساس آنچه در آیین‌نامه جشنواره قرآن و عترت سازمان بهزیستی کشور آمده است، در هر رشته از بخش‌های مختلف فقط یک نفر به مرحله کشوری، که زمان برگزاری آن متعاقباً اعلام خواهد شد، راه پیدا می‌کند. همچنین تأکید شده است که داوری رشته‌های حفظ و قرائت براساس آیین‌نامه داوری مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه خواهد بود.
ذبیح‌الله روحی، مسئول فنی جشنواره قرآن و عترت سازمان بهزیستی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا افزود: رقابت‌های این دوره در مرحله استانی (اولین مرحله) از روز ۱۵ دی‌ماه آغاز و تا پایان بهمن‌ماه طبق برنامه‌ریزی انجام شده در هر استان برگزار می‌شود. زمان و مکان برپایی مرحله کشوری نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.
روحی در ادامه به الکترونیکی شدن ثبت‌نام اشاره و اظهار کرد: ثبت‌نام متقاضیان در تمامی بخش‌ها و گروه‌ها از طریق پایگاه اینترنتی www.fsbk.ir انجام می‌شود. متقاضیان ضمن ثبت‌نام، باید مشخصات خود را در سامانه فوق بارگذاری و تعیین وضعیت ارزیابی سازمانی (حوزه پرسنلی، اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری) رشته‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.
روحی در پایان به برگزاری دوره‌های آموزشی برای مخاطبان جشنواره در استان‌های مختلف اشاره و تصریح کرد: مقرر شده است تا حوزه‌های فرهنگی سازمان بهزیستی با همکاری واحدهای استانی سازمان دارالقرآن الکریم به برگزاری دوره‌های آموزشی و برگزاری مرحله استانی مسابقات اقدام کنند.

چهارشنبه ///// ابلاغ آیین‌نامه جشنواره قرآنی سازمان بهزیستی / تشریح جزئیات

چهارشنبه ///// ابلاغ آیین‌نامه جشنواره قرآنی سازمان بهزیستی / تشریح جزئیات

چهارشنبه ///// ابلاغ آیین‌نامه جشنواره قرآنی سازمان بهزیستی / تشریح جزئیات

چهارشنبه ///// ابلاغ آیین‌نامه جشنواره قرآنی سازمان بهزیستی / تشریح جزئیات

چهارشنبه ///// ابلاغ آیین‌نامه جشنواره قرآنی سازمان بهزیستی / تشریح جزئیات


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44715

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین