سه شنبه 14 مرداد سال 1399 Tue, 04 Aug 2020 00:34:32 GMT
کد خبر : 44712       تاریخ : 1397/09/28 12:21:16
 برپایی آزمون کتبی هفتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن
فردا؛

برپایی آزمون کتبی هفتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن

آزمون ۱۳۴ ۴۵ مدرس و ۸۹ قاری نفر نظری هفتمین دوره ارزیابی و اعطای گواهینامه تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن برگزار خواهد شد.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا؛ آزمون نظری(کتبی) هفتمین دوره ارزیابی و اعطای گواهینامه تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن صبح پنجشنبه، ۲۹ آذرماه در حسینیه حضرت الزهرا(س) از سوی شورای عالی قرآن برگزار می‌شود.

این آزمون، آخرین مرحله از هفتمین دوره است که ۱۳۴ نفر شامل ۴۵ مدرس و ۸۹ قاری در حوزه آزمون حضور خواهند داشت.

دو مرحله دیگر این آزمون طی ماه‌های گذشته برپا شده است. جمع‌بندی تمامی امتیازهای مراحل قبلی و صدور گواهی‌نامه‌های تخصصی از اول اسفندماه و بلافاصله پس از اتمام دوره هفتم، مقدمات دوره هشتم برای اجرا در سال ۹۸ آغاز می‌شود.

محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن تأکید کرد: قاریان و مدرسان شرکت‌کننده در این دوره با توجه به درجه‌ای که در آن پذیرفته شده‌اند، سوالات متفاوتی خواهند داشت به طور مثال، آزمون فردی که در درجه دو پذیرفته شده با آزمون فردی که در درجه سه پذیرفته شده، متفاوت است.

وی ادامه داد: صرف و نحو عربی، تفسیر قرآن، علوم قرآنی، آداب تلاوت و ... از مباحث مطرح شده در سوالات کتبی است که برای هر کدام از این درس‌ها بین ۱۰ تا ۲۰ سوال در نظر گرفته شده است.

یادآوری می‌شود، حسینیه حضرت‌الزهرا(س) در بزرگراه رسالت، روبروی مصلای امام خمینی(ره)، مجتمع امام خمینی(ره) واقع است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44712

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین