جمعه 2 اسفند سال 1398 Fri, 21 Feb 2020 07:28:16 GMT
کد خبر : 44706       تاریخ : 1397/09/28 12:01:21
کتیبه‌های قرآنی ایوان طلای حرم حضرت عباس (ع) نصب شد+ عکس

کتیبه‌های قرآنی ایوان طلای حرم حضرت عباس (ع) نصب شد+ عکس

کتیبه های قرآنی ایوان طلای حرم حضرت عباس (ع) نصب شد که بر روی این کتیبه‌ها سوره‌های مبارکه «اخلاص»، «کوثر» و آیه 177 سوره مبارکه «بقره» نگاشته شده است.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، ایوان طلای حرم مطهر حضرت عباس (ع) به همت عتبه عباسیه (ع) در حال تعمیر و بازسازی است که برای این امر مهندسان و هنرمندان مختلفی در حال فعالیت هستند.

بازسازی ایوان مصلای حرم حضرت عباس (ع) در چند فاز تعریف شده که یکی از مراحل آن نصب کتیبه‌های قرآنی بر آن است که این مرحله پیچیده‌ترین و مهم‌ترین مراحل بازسازی ایوان حرم مطهر حضرت عباس (ع) به شمار می‌رود.

در روزهای اخیر با توجه به آماده بودن کتیبه‌های قرآنی حرم مطهر، کار نصب این کتیبه‌ها بر روی ایوان حرم حضرت عباس(ع) به اتمام رسید و بازسازی این بخش وارد فاز جدیدی شد.

کتیبه‌های قرآنی شامل سه متن قرآنی در سه ضلع این ایوان است تا زائر بتواند به شکل کامل این متن را بخواند. به طوری که در ضلع راست ایوان سوره مبارکه «اخلاص»، در ضلع میانی آیه ۱۷۷ سوره مبارکه «بقره» و در ضلع چپ آن سوره مبارکه «کوثر» نگاشته شده است. نوع خط استفاده شده در کتیبه ثلث است که با طلای ۲۴ عیار و در سه شکل و با سایز ۳.۶ سانتی‌متر به نگارش درآمده است.

در ادامه تصاویری از ایوان حرم حضرت عباس (ع) و طلاکاری آن به ویژه نصب کتیبه‌های قرآن بر آن را مشاهده می‌کنید؛

 

 

انتهای پیام/

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44706

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین