سه شنبه 13 خرداد سال 1399 Tue, 02 Jun 2020 03:55:18 GMT
کد خبر : 44699       تاریخ : 1397/09/28 11:31:05
وجدان‌های بیدار جهان در دفاع از یمن بپا خیزند
آیت الله اراکی:

وجدان‌های بیدار جهان در دفاع از یمن بپا خیزند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بر لزوم دفاع همه‌جانبه مردم جهان از مظلومان یمن تأکید کرد.

 

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر دیروز در نشست دفاع از مردم مظلوم یمن طی سخنانی سرزمین یمن را نماد مظلومیت تمام انسانها دانست و گفت: امروز جهان اسلام در برابر یک نظام ستمگر و ظالم قرار دارد که چنگال ستمش بسیاری از انسانها را دربرگرفته، نظام بی‌رحمی که با تمام ابزارهایش دست به ظلم زده و وجدان انسان‌ها را به سکوت واداشته است.

وی افزود: شرایط امروز جامعه از چند منظر شرایط خاصی است. تمام نیروهای ستمگر و شیطانی پشت یکدیگر قرار گرفته‌اند و جبهه واحدی را ایجاد کردند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: مردم یمن از سرزمین‌شان دفاع می‌کنند، آنها حق کسی را نخورده‌اند، به کسی ظلم نکردند و چیزی فراتر از حق طبیعی خودشان نمی‌خواهند. آنچه امروز در یمن رخ می‌دهد ذبح تمام ارزشهای انسانی است، ارزش‌هایی که انبیاء‌ (ع) برای تحقق آنها به پا خاستند. امروز در یمن شاهد جبهه‌گیری تمام کفر علیه تمام ایمان هستیم بر اساس روایات یمن سرزمین ایمان و مقاومت است، اما اکنون از سوی استکبار جهانی مورد بی‌رحم‌ترین خشونت‌ها قرار گرفته است.

آیت‌الله اراکی تاکید کرد: مردم باوجدان و با ایمان سراسر دنیا باید در حمایت از مردم مظلوم یمن به پا خیزند، چرا که این وظیفه ما محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خدا 3 قانون اساسی را در یمن اجرا خواهد کرد؛ 1- قانون اخذ و امهال. خدا به ستمگران مهلت داده است و وقتی طغیان آنها به اوج برسد بیانگر پایان زندگی‌شان است. اکنون سنت امهال آنها در حال پایان است و سنت اخذ الهی آغاز شده است. 2- نتیجه مقاومت پیروزی است و مردم یمن قطعا به پیروزی خواهند رسید، چرا که علائم این پیروزی نمایان شده است. سه قدرتنمایی خدا که یکی از شیوه‌های آن غلبه مستضعفان جهان بر مستکبران است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44699

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین