دوشنبه 12 خرداد سال 1399 Mon, 01 Jun 2020 13:18:21 GMT
کد خبر : 44690       تاریخ : 1397/09/28 10:26:05
روز «مسجد باز» در مساجد اوهایو

روز «مسجد باز» در مساجد اوهایو

مساجد اوهایو روز مسجد باز را برای فهم بیشتر از اسلام آغاز کردند.

به گزارش مبشرین به نقل از الالوکة، هفت مسجد و مرکز اسلامی در ایالت اوهایوی آمریکا از عصر روز یکشنبه ( 25 آذر 1397) فعالیت «روز مسجد باز» را آغاز کرد و واز بازدیدکنندگان مناطق مختلف این کشور استقبال کرد.

 «نیکول غازی» هماهنگ کننده ارتباطات مرکز فرهنگی نور الاسلام در شهر «دبلن» با تشکر از همه بازدیدکنندگان، گفت: این خانه ماست و ما در اینجا نماز ادا می کنیم و ما مدارس و مراکز تحصیلی داریم که از اینجا آنها را فرامی گیریم و در اینجا گردهم جمع می شویم، به همین دلیل مسجد تنها مکان عبادت نیست، بلکه خانه ماست.

 

غازی تاکید کرد: این فعالیت از اهمیت بالایی برخوردار است، به ویژه که تعداد مسلمانان در ایالت اوهایو رو به افزایش است.

وی ادامه داد: هدف از این فعالیت برطرف کردن فهم اشتباه و سوء تفاهم درباره جامعه اسلامی و تبادل گفتگو و گسترش اطلاعات است.

 

هماهنگ کننده ارتباطات مرکز فرهنگی نورالاسلام، گفت: ما همیشه از همه استقبال می کنیم و خوشحالیم که سوال هایی درباره اسلام می شنویم و اینگونه مذاکرات تبلیغی که برای تغییر نگاه غیرمسلمانان نسبت به اسلام است، انجام می دهیم و راههای ارتباطی بین ما گسترش می یابد.

مرکز فرهنگی نور الاسلام، مسجد نمره، جمیعت بیت اهل کولومبوس از جمله مراکز و مساجدی هستند که درهای خود را در فعالیت «روز مسجد باز» برای فهم بیشتر از اسلام بر روی بازدیدکنندگان غیر مسلمان باز کردند.

 

مرکز تحقیقات«پیو» اشاره دارد که تعداد مسلمانان در ایالت اوهایو در شرق آمریکا رشد رو به افزونی دارند./شبستان


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44690

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین