دوشنبه 12 خرداد سال 1399 Mon, 01 Jun 2020 12:49:19 GMT
کد خبر : 44679       تاریخ : 1397/09/27 12:12:45
نمایشگاه نقاشی «مساجد» در موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور برپا شد + تصاویر

نمایشگاه نقاشی «مساجد» در موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور برپا شد + تصاویر

در نمایشگاه نقاشی که به تازگی در شهر کوالالامپور پایتخت مالزی برگزار شده، ۶۴ اثر هنری مختلف، مساجد مالزی را از مناظر مختلف به تصویر درآورده اند.

به گزارش مبشرین به نقل از nst، در نمایشگاهی که اخیرا توسط مسئولین  ایالتی سلانگور در موزه هنرهای اسلامی مالزی راه اندازی شده، نقاشی های کشیده شده تصاویر متنوعی از مساجد را به نمایش درآورده اند.

در این نمایشگاه که در کوالالامپور پایتخت مالزی راه اندازی شده، 64 اثر نقاشی مختلف از منظرهای مختلف، مساجد را به تصویر درآورده اند.

حلیمه محمد یکی از بانیان اصلی این نمایشگاه نقاشی «مساجد» در این باره گفت: ما مفتخریم که هنرمندان شرکت کننده تصاویر زیبایی از ترکیب قومیتی بی مانند مالایی، چینی ها و هندی ها را در هنرشان به نمایش درآورده اند.

وی افزود: این مساجد فوق العاده به خودی خود مجسم کننده فرهنگ غنی به دست آمده از نفوذ میان فرهنگی قومیت ها هستند. خانه های عبادی و مساجد باید درهایشان را به روی تعاملات بین فرهنگی و بین مذهبی باز کنند که  نشانگر روح انسجام و اتحاد در میان مردم مالزی هستند.

گفته می شود در تصاویر کشیده شده از مساجد، هر هنرمند بخشی از فرهنگ قومیتی و نژادی خود را در کنار هنر اسلامی به تصویر درآورده است. در میان آثار شرکت کنندگان نقاشی هایی از هنرمندان حرفه ای و تازه کار به چشم می خورد. برخی آثار هنری در سطح بالا و حرفه ای قرار داشتند و در برخی دیگر شور و شوق هنرمندان تازه کار به چشم می خورد./حوزه

 

 

 

 

 

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44679

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین