جمعه 20 تیر سال 1399 Fri, 10 Jul 2020 05:26:21 GMT
کد خبر : 44629       تاریخ : 1397/09/26 11:53:49
 توانمندسازی ائمه جماعات روستاهای بوشهر
با برگزاری دوره آموزشی انجام گرفت؛

توانمندسازی ائمه جماعات روستاهای بوشهر

دوره‌ی توانمندسازی ائمه جماعات دهستان‌ های هدف قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با حضور مسئولین و اساتید منطقه پنجم این قرارگاه، در روستای کری بخش دلوار شهرستان تنگستان برگزار شد.

به گزارش مبشرین به نقل از حوزه، دوره‌ی توانمندسازی ائمه جماعات دهستان‌ های هدف قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر، صبح امروز با حضور مسئولین و اساتید منطقه پنجم قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در روستای کری بخش دلوار شهرستان تنگستان برگزار شد.

مسئول معاونت فرهنگی اجتماعی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار «حوزه»  گفت: این دوره با حضور حجت الاسلام عیدی، مسئول معاونت فرهنگی اجتماعی، حجت الاسلام میر قادری مسئول معاونت سلامت و حمید رضا برزگر دبیر منطقه پنجم قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه برگزار شد که در این دوره به بررسی راه های پیشرفت از مسیر تعالی مردم روستا پرداختیم.

حجت الاسلام سید علی هاشمی افزود: این دوره با هدف ارتباط و تعامل بیش تر ائمه جماعات با یک دیگر و با ظرفیّت یازده نفر برگزار شد.

مسئول معاونت فرهنگی اجتماعی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان بوشهر ابراز داشت: هدف ما برگزاری سلسله نشست ها و دوره هایی به صورت ماهانه است که هرماه یک دوره توانمند سازی برای امامان روستا با موضوعات مشخص در قالب کلاس، کارگاه و مصاحبه های فردی برگزار  می کنیم که در این نشست ها امامان روستا برنامه های خود را بیان می کنند تا مورد بررسی جهت اجرا در روستای خود قرار گیرد.

وی افزود: در این دوره که یکی از اهداف ما ارتباط موثر بین امامان روستا می باشد و در کنار افزایش ارتباط امامان روستا با یکدیگر حضور مسئولین قرارگاه استانی و کشوری را داریم که این حضور موجب ارتباط و تعامل سازنده بیشتر مسئولین با امامان روستا می شود و در عمل نیز شاهد رشد و شکوفایی فعالیت های امامان روستا با هدف مشخص در هر برنامه و به صورت متمرکز در یک نقطه خاص باشیم.

حجت الاسلام هاشمی اظهار کرد: ائمه جماعات روستاها با همکاری معاونت های قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر فعالیت های فرهنگی، زیرساختی، اشتغالی، سلامت و سبک زندگی اسلامی، تعلیم و تربیت در مدارس و در محیط روستا ها تلاش خود را بیش از پیش نموده و در پازل قرارگاه پیشرفت و آبادانی که ترسیم شده پیرامون نقش آفرینی در روستاها، در این پنج محور تلاش های خود را نهادینه کرده اند.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44629

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین