دوشنبه 12 خرداد سال 1399 Mon, 01 Jun 2020 12:45:02 GMT
کد خبر : 44591       تاریخ : 1397/09/26 08:16
طنین مولانا یا امام عسکری (ع) در بوشهر/ یازدهمین پیشوای شیعیان پاسدار احکام دین بود

طنین مولانا یا امام عسکری (ع) در بوشهر/ یازدهمین پیشوای شیعیان پاسدار احکام دین بود

بوشهری ها در آئین جشن بزرگ میلاد یازدهمین پیشوای شیعیان در هیئت مذهبی رایت العباس منطقه ۱ این شهر، طنین مولانا یا امام عسکری (ع) سردادند.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان، آئین جشن بزرگ میلاد یازدهمین پیشوای شیعیان در شامگاه یکشنبه (24 آذر) از سوی هیئت مذهبی رایت العباس با حضور عاشقان، ارادتمندان و قشرهای مختلف مردم و سردادن طنین مولانا یا امام عسکری (ع) حسینیه کوی شهید چمران منطقه ۱ شهر بوشهر برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمود پارمان، مربی حلقه صالحین پایگاه مقاومت بسیج شهید مدنی، در این مراسم با اشاره به اینکه اسلام با درون گرایی مخالف است، اظهار کرد: یک مسلمان موحد باید حرکت و فعالیت موثر و خدمات ارزنده و خداپسندانه داشته باشد و یاری رسان مردم جامعه باشد و لذا مسلمانی آن است که به فکر جامعه خویش باشید.

 

مهم ترین مقوله دین اسلام؛ رفع گرفتاری مردم مستضعف و نیازمندان جامعه

مربی حلقه صالحین پایگاه مقاومت بسیج شهید مدنی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام (ص) فرمود «هر فرد مومنی که صبح از خواب بر می خیزد و غم و درد مسلمان دیگر را نداشته باشد آن فرد از درجه مسلمانی خارج است»، افزود: مهم ترین مقوله در دین ما رسیدگی، گره گشایی و رفع گرفتاری مردم مستضعف و نیازمندان جامعه است و همچنین گره گشایی و رفع نیازمندی های امت جامعه یکی از سیره های معصومین (ع) بوده است.

 

وی با ابراز اینکه کسانی که خود را در مسیر خدمت به مردم قرار دهد نماینده خدا روی زمین هستند، گفت: ارزش هر کار به پشتوانه آن است و قیمت و ارزش انسان به آن چیزی است که علاقه و دوستش دارد و اگر انسان خدا را دوست داشته باشد ارزشش به اندازه خدا است.

 

حجت الاسلام پارمان اضافه کرد: اگر انسانی علاقه به انجام گناه و اعمال گناه گرفتار شد تمامی ارزش ایمانی خود را از دست می دهد و لذا حفظ توحید و دینداری یکی از بهترین سبک های زندگی اسلامی و ایمانی است.

 

وی با بیان اینکه جوانان مومن انقلابی و مردم ولایتمدار ایران با زیرساخت ایمانی «فَاسْتَقِمْ» و ذکر یا علی (ع) اسرائیل و ایادی استکبار را از زمین پاک کرده و شکست خواهند داد، گفت: همانا کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده اند آنان همان بهترین انسان ها می باشند و پاداش این افراد نزد پروردگار جهان گستر زندگی جاودانه است.

 

ظهور مهدی موعود (عج) جلوه ای از جلوه الله است

حجت الاسلام پارمان با اشاره به اینکه ظهور مهدی موعود (عج) جلوه ای از جلوه الله است، عنوان کرد: امام حسن عسکری(ع)، یازدهمین پیشوای شیعیان، در هشتم ربیع‌الاول سال 232 قمری در مدینه متولد شدند و 28 سال زندگی کردند و ایشان پرهیزگارترین انسان زمان خود بودند و بیش از هر کس پاسدار احکام دین و متکی به پروردگار به شمار می رفتند.

 

خاطرنشان می‌شود: این مراسم همراه با مولودی‌خوانی و شعرسرایی کربلایی سیدحسن هاشمی در حسینیه کوی شهید چمران منطقه ۱ شهر بوشهر خاتمه یافت.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44591

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین