دوشنبه 12 خرداد سال 1399 Mon, 01 Jun 2020 12:14:25 GMT
کد خبر : 44590       تاریخ : 1397/09/26 12:55
 ضرورت تامین مسکن مددجویان کمیته امداد با مشارکت دولت
احمد لطفی:

ضرورت تامین مسکن مددجویان کمیته امداد با مشارکت دولت

پمدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: تامین مسکن نیازمندان و مددجویان به عنوان یک ضرورت اولویت دار است که می بایست با حمایت‌های مجلس شورای اسلامی و مشارکت دولت کلید بخورد.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان، نشست مشترک نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر (25 آذر) در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد.

 

احمد لطفی اظهار کرد: طی یک ماهه اخیر نزدیک به هفت هزار نفر مددجوی بوشهری نیازمند از محل تبصره 14 تحت پوشش حمایت کمیته امداد امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر قرار گرفته اند به گونه‌ای که هم اکنون هیچ مددجوی نیازمندی متقاضی پشت نوبیتی وجود ندارد.

 

وی افزود: هم اکنون هیچ مددجوی نیازمند پشت نوبتی برای قرار گرفتن تحت پوشش کمیته امداد در استان وجود ندارد  و در صورت شناسایی افرادی که مشکل اقتصادی و معیشت داشته باشد آماده ارائه خدمات به آنها بر اساس وظایف خود هستیم.

 

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از تلاش ها و حمایت های نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی از فعالیت‌های کمیته امداد و دفاع از حقوق محرومین قدردانی کرد و گفت: کمیته امداد خدمات حمایتی خود در حوزه‌های مختلف، از جمله مسکن، اشتغال، آموزش، ازدواج جوانان، درمان و سلامت، که به اندازه چندین وزارت خانه مأموریت بر عهده دارد و برای انجام مأموریت‌های کمیته امداد دراین حوزه ها نیازمند ادامه حمایت‌های مجلس شورای اسلامی و دولت می باشیم.

 

این مقام مسئول با تاکید بر موضوع مسکن نیازمندان که به عنوان یک عامل اصلی و مهم در بحث حمایت این نهاد از نیازمندان و مددجویان است، اشاره کرد: از ابتدای سال جاری عملیات اجرایی ساخت دو هزار واحد مسکن روستای و شهری با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و استانداری بوشهر کلید خورد که پیش بینی می‌شود حداکثر تا سه سال آینده همه مددجویان نیازمند صاحب مسکن خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه نگاه کمیته امداد به حوزه محرومیت به استقلال رساندن افراد تحت پوشش به گونه ای که نیازمنده حمایت از عیچ نهادی نداشته باشند، گفت: توجه به اشتغال و کاریابی برای مددجویان به عنوان نقطه عطف فعالیت‌های کمیته امداد محسوب می‌شود و در این راستا کمک نماینده مجلس می‌تواند ثمرات خوبی برای تسریع اشتغال در محدوده صنعتی برای مددجویان این نهاد داشته باشد.

 

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در پایان خاطر نشان کرد: دولت در طی پنج سال گذشته نگاه ویژه‌ای به مددجویان کمیته امداد داشته است اما انتظار داریم که نمایندگان مجلس طی رایزنی با دولت زمینه افزایش مستمری مددجویان را همزمان با افزایش 20 درصدی حقوق مستخدمان دولت را بودجه سال جدید داشته باشند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44590

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین