جمعه 2 اسفند سال 1398 Fri, 21 Feb 2020 06:09:39 GMT
کد خبر : 43789       تاریخ : 1397/09/03 11:54:37
طراحی مسجدیاب جهانی/ مساجد تهران را با تور مجازی مسجدگردی ببینید

طراحی مسجدیاب جهانی/ مساجد تهران را با تور مجازی مسجدگردی ببینید

طراح نرم افزار مسجدیاب از طراحی نرم‌افزار مسجدیاب با رویکرد دستیابی به اطلاعات مساجد جهان اسلام خبر داد و گفت: برای اولین بار تور مسجدگردی مساجد استان تهران نیز تهیه شده است.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا؛ محسن مقدم حبیب زاده، طراح نرم افزار مسجدیاب، با توجه به وجود نرم افزارهای مشابه در کشورهای دیگر، در خصوص ویژگی نرم‌افزار مسجدیاب گفت: امکانات این نرم افزار فقط به پیدا کردن مساجد محدود نمی‌شود.

پایه گذاری گردشگری مجازی در مساجد استان تهران

وی تشریح کرد: در کشورهای مختلف نرم افزارهای متعددی برای یافتن رستوران‌ها، هتل‌ها، مراکز تفریحی و ... طراحی شده است اما نرم‌افراز مسجدیابی که ما طراحی کرده‌ایم یک ویژگی خاص دارد و آن اینکه این نرم‌افزار به فعالیت‌های مساجد گره خورده است. از سوی دیگر پایه گذار گردشگری مجازی در مساجد استان تهران هستیم و مردم می‌توانند از طریق این نرم افزار به صورت مجازی همه مساجد استان تهران را ببینند و حتی مقایسه و بررسی کنند.

مقدم حبیب‌زاده اضافه کرد: نکته مهمی که در این نرم افزار وجود دارد این است که طیف بزرگی از کاربرها با این نرم افزار می‌توانند فعالیت‌های مسجد را رصد و ارزیابی کنند. مثلاً فردی که می‌خواهد از کلاس آموزشی، جلسات قرآنی، مراسم‌های مذهبی و ... استفاده کند با استفاده از این نرم‌افزار نزدیک‌ترین مسجدی که این خدمات را ارائه می‌دهد را پیدا می‌کند.

طراح نرم افزار مسجدیاب اضافه کرد: مساجد چهار نوع فعالیت قرآنی، جاری، مناسبتی و ویژه دارند که این نرم افزار به مخاطبان این امکان را می‌دهد که نیازهای خود را از مساجد تأمین کنند. حتی با رصد امکانات هر مسجد می‌توانیم خیرات و نذورات خود را به مسجد نیازمند ارائه کنیم. امکان طیف گسترده‌ای از تحلیل داده‌های مسجدی را نیز می‌توان به کمک این نرم افزار انجام داد.

وی از وارد کردن اطلاعات بیش از دو هزار مسجد شهر تهران به این نرم افزار خبر داد و گفت: در حال حاضر امکان استفاده از تور مجازی و یافتن مساجد تهران وجود دارد و البته در حال وارد کردن اطلاعات سایر مساجد نیز هستیم.

حبیب‌زاده اعلام کرد: نسخه اندروید این نرم افزار آماده است و با توجه به اینکه بسیاری از مردم تهران از آیفون استفاده می کنند پس از اینکه نسخه AOS آن آماده شد، طی دو هفته آینده از این نرم‌افزار رونمایی کرده و از طریق سایت پایگاه تخصصی مسجد و مارکتینک‌هایی که وجود دارد در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا امکان وارد کردن اطلاعات همه مساجد کشور به این نرم‌افزار وجود دارد؟ گفت: بله؛ این نرم افزار و اپلیکیشن برای جهان اسلام هدف گذاری شده و چشم انداز ما جهانی است. به نحوی که هر مسلمانی در هر جای دنیا بتواند مساجد را پیدا کرده و از فعالیت‌های فرهنگی مساجد مطلع شود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=43789

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین