جمعه 2 اسفند سال 1398 Fri, 21 Feb 2020 06:33:03 GMT
کد خبر : 43518       تاریخ : 1397/08/27 10:01:07
هفت سال فعالیت مسجدی در معرض نمایش

هفت سال فعالیت مسجدی در معرض نمایش

اولین نمایشگاه تخصصی مدیریت مسجد طی ۱۰ روز در حسینیه الزهراء سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ارائه مهم ترین یافته ها و اقدامات کشور در حوزه مسجد و اصول مدیریت مسجد می پردازد.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر، هفت سال فعالیت مرکز رسیدگی به امور مساجد در حوزه های مختلف علمی و اجرایی با تأکید بر مدیریت مسجد از بیستم تا سی ام آبان ماه در قالب نمایشگاهی در حسینیه الزهراء سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به علاقه مندان و مسئولان مرتبط با مسجد عرضه می شود.  

مخاطبان این نمایشگاه نمایندگان ولی فقیه، امامان جمعه و جماعت، فعالان مسجدی، مسئولان و دست اندرکاران مرتبط با مسجد و سایر گروه های مرجع جامعه هستند. این افراد به صورت گروهی به این نمایشگاه مراجعه کرده و با حضور در هفت راه روی آن توسط مسئولان هر بخش اطلاعات مرتبط با آن بخش را به صورت آموزشی دریافت می کنند.

بخش فرهنگی مساجد و آسیب هایی که این بخش در حال حاضر با آن درگیر است، ارائه الگوی راهبردی فرهنگ سازی مساجد، آشنایی با نظام حقوقی مساجد، استقرار نظام فنی مهندسی مساجد با هدف حفظ معماری ایرانی ـ اسلامی مساجد، بازسازی مساجد قدیمی و اصول ساخت مساجد جدید به کمک علم روز با بهره گیری از معماری اصیل مساجد ایرانی، معرفی نرم افزار مسجد یاب به عنوان بهترین نرم افزار دسترسی به مساجد استان تهران و نحوه وارد کردن اطلاعات مساجد در این نرم افزار، آشنایی با سایت های مهم و مرتبط با مساجد و نحوه ورود اطلاعات مساجد به این سایت ها، ایده پردازی مسجدی و ... بخشی از مطالبی است که در این نمایشگاه که بیشتر قالب آموزشی دارد عرضه می شود.

روحانیان، طلاب و مسئولان مسجدی با حضور در این محل با مبانی مدیریت درست مسجد و رفع مشکلات هر مسجد به صورت اختصاصی آشنا می شوند و این فرصت را نیز دارند که با مسئولان مرکز به صورت حضوری ارتباط گرفته و پیشنهادها و مشکلات خود را مطرح کنند.

 علاوه بر حضور گسترده امامان جمعه و جماعت استان تهران طی سه روز برگزاری این نمایشگاه طی روزهای آینده نمایندگانی از ۱۵ استان کشور نیز میهمان این نمایشگاه خواهندبود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=43518

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین