جمعه 2 اسفند سال 1398 Fri, 21 Feb 2020 06:03:04 GMT
کد خبر : 40816       تاریخ : 1397/08/02 09:46
نرم‌افزار «موکب‌یاب» پیاده‌روی اربعین راه‌اندازی شد+ دانلود

نرم‌افزار «موکب‌یاب» پیاده‌روی اربعین راه‌اندازی شد+ دانلود

قائم مقام رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین از راه‌اندازی نرم‌افزار موکب‌یاب به منظور کمک به زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، جمشید گودرزی قائم مقام رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی با هدف راهنمایی و کمک به زائران در جست‌وجو و یافتن موقعیت موکب‌های ایرانی، نرم افزار کاربردی «معراج» را راه‌اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه نرم افزار معراج موقعیت مکانی موکب‌ها در مناطق مرزی مهران، شلمچه، چزابه، شهرهای مقدس نجف اشرف، کربلا، سامراء و کاظمین و مسیر پیاده‌روی اربعین را نشان می‌دهد، افزود: این نرم افزار که قابلیت نصب بر روی گوشی‌های با سیستم عامل اندروید را دارد، با استفاده از سیستم GPS و اینترنت همراه به زائران در جهت‌یابی موقعیت جغرافیایی موکب‌های ایرانی کمک می‌کند.

گودرزی با بیان اینکه تا کنون اطلاعات و موقعیت مکانی بیش از ۵۰۰ موکب در این اپلیکیشن وارد شده است گفت: از سایر موکب‌داران نیز درخواست می‌شود هرچه زودتر نسبت به ارسال موقعیت مکانی(Location) خود به ستاد بازسازی عتبات اقدام کنند تا در نرم افزار معراج ثبت شود.

براساس این گزارش، نرم‌افزار جامع «معراج» افزون بر قابلیت مسیریابی موکب‌ها، گزینه‌های دیگری ازجمله اخبار، ادعیه و احادیث، گالری، ثبت نام نیروهای متبرع برای مشارکت در بازسازی عتبات و یادداشت روزانه را دارد. علاقه‌مندان برای دریافت این اپلیکیشن می‌توانند از اینجا اقدام کنند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=40816

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین