دوشنبه 20 مرداد سال 1399 Mon, 10 Aug 2020 00:18:59 GMT
کد خبر : 54003       تاریخ : 1399/05/09 13
 هر کس دعای عرفه را تا آخر بخواند متحول می‌شود
رهبر انقلاب:

هر کس دعای عرفه را تا آخر بخواند متحول می‌شود

رهبر معظّم انقلاب فرمودند: هر کسی دعای عرفه را با توجّه به معنایش بخواند، از وقتی که این دعا را شروع می‌کند به خواندن تا به آخرش برسد، به کلّی تغییر می‌کند.

به گزارش مبشرین، پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر معظّم انقلاب اسلامی امروز به مناسبت روز عرفه گزیده‌ای از بیانات ایشان را در دیدار وزیر آموزش و پرورش و اعضای شورای عالی تدوین کتاب‌های درسی درباره دعا منتشر کرده است.

رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: «این دعای ابی‌حمزه‌ی ثمالی پُر از معارف است، دعای عرفه‌ی امام حسین پُر از معارف است؛ یعنی واقعاً این را من با قاطعیّت به شما عزیزان عرض می‌کنم و بپذیرید که هر کسی مثلاً دعای عرفه را با توجّه به معنایش بخواند، از وقتی که این دعا را شروع می‌کند به خواندن تا به آخرش برسد، به کلّی تغییر می‌کند [نسبت] به آن آدمی که قبل از خواندن دعا بود؛ ولو دَه‌بار قبلاً خوانده باشد این دعا را؛ این جور معارفی در این دعاها هست. دعاهای صحیفه‌ سجّادیّه همین‌ جور است؛ دعاهای صحیفه‌ سجّادیّه درس زندگی است؛ در همین دعاهایی که حضرت به حسب ظاهر، با گردن کج نشسته‌اند، گریه کرده‌اند و این دعا را خوانده‌اند، منش سیاسی یک آدم سیاستمدار در دنیای امروز فهمیده می‌شود؛ یعنی همان هویّت لازمِ یک انسان والای با شخصیّتِ قویّ فعّالِ پیشرو که در همه‌ زمینه‌ها می‌تواند چنین آدمی پیش برود؛ در علم، در سیاست، در صنعت، در جنگ، در همه چیز. تمام این [دعاها] این هویّت را  به انسان می‌بخشد.»

امام خامنه‌ای , دعای عرفه ,


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=54003

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین