سه شنبه 4 تیر سال 1398 Tue, 25 Jun 2019 00:43:16 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44602       تاریخ : 1397/09/26 09:25
سیاست خارجی باید همراه با بینش قرآنی باشد
عراقچی در جمع خبرنگاران:

سیاست خارجی باید همراه با بینش قرآنی باشد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در حاشیه مراسم رونمایی از تفسیر قرآن کریم شمس گفت: باید در حوزه سیاست خارجی از بینش قرآنی برخوردار باشیم.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر، سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه، در حاشیه مراسم رونمایی از تفسیر «شمس» اثر حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی بروجردی در جمع خبرنگاران در خصوص این اثر قرآنی  گفت: امروز کار بزرگی انجام شده و تلاش بیش از ده ساله همکار ما در وزارت امور خارجه حجت‌الاسلام و المسلمین بروجردی به ثمر نشست و تفسیر شمس، که واقعاً در کنار کار اصلی‌شان در وزارت خارجه برای آن زحمت زیادی کشیدند، رونمایی و به جامعه علمی و قرآنی کشور معرفی شد.

وی ادامه داد: در وزارت خارجه همکاران و سفرایی که غیر از تخصص خودشان در حوزه دیپلماسی در حوزه‌های علمی هم فعال هستند، افتخار آفرین هستند. همچنین در وزارت خارجه وزارت خارجه همکاران زیادی داریم که استاد دانشگاه هستند و رتبه های برتر دانشگاهی دارند و تدریس و تحقیق می‌کنند. آقای بروجردی هم در زمینه قرآنی چنین کاری انجام دادند که موجب افتخار و ارزشمندی وزارت خارجه است.  

عراقچی با اشاره به پیام وزیرامور خارجه در این مراسم افزود: حضور بنده در این مراسم و پیام آقای ظریف در وهله اول ادای دین به قرآن و بعد به مفسران قرآن و همکار خودمان به خاطر این تلاش ارزشمند بود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در پایان یادآور شد: سیاست خارجی کشور حتماً نیازمند بینشی عمومی و کلی به همه مسائل است و به ویژه باید در این حوزه از بینش قرآنی برخوردار باشیم تا سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را که براساس ارزش‌های اسلامی است بهتر به پیش ببریم. تلاش حجت‌الاسلام بروجردی از این جهت هم ارزشمند است و حضور بنده ارزش گذاشتن به این تلاش بسیار بزرگ بود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44602

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین