سه شنبه 4 تیر سال 1398 Tue, 25 Jun 2019 08:34:14 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44521       تاریخ : 1397/09/24 10:57:11
ضعف داوری؛ عامل ناکامی در کسب رتبه اول مسابقات قرآن تونس + عکس
موحدی بیان کرد:

ضعف داوری؛ عامل ناکامی در کسب رتبه اول مسابقات قرآن تونس + عکس

نفر دوم مسابقات بین‌المللی قرآن تونس ضعف داوری را عامل اصلی ناکامی خود در کسب رتبه اول این مسابقات بیان کرد.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا؛ محمدحسن موحدی، نماینده اعزامی جمهوری اسلامی ایران به شانزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور تونس، که موفق شد رتبه دوم رشته قرائت تحقیق را از آن خود کند، ساعت ۳:۳۰ بامداد‌ شنبه، ۲۴ آذرماه، از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) وارد کشور شد و مورد استقبال تیم خبری ایکنا، سیدعلی سرابی، قائم‌مقام شورای عالی قرآن، محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن، حجت‌الله میرزایی، مدیر مرکز آموزش قرآن آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، محمد برخورداری، مبتهل و قاری ممتاز و سیدعلی حمیدی، کارشناس امور بین‌الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، قرار گرفت.

ضعف داوری؛ عامل اصلی عدم اعطای رتبه اول مسابقات تونس به نماینده ایران
وی در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایکنا درباره سطح این دوره از مسابقات، اظهار کرد: ۲۲ کشور برای حضور در شانزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشور تونس دعوت شده بودند که در رشته قرائت ۱۵ کشور و در رشته حفظ نیز ۱۶ کشور در این دوره از مسابقات شرکت کردند و بنا بر اعلام مقامات تونسی، جمعاً ۳۱ شرکت‌کننده از کشورهای مختلف در دو بخش قرائت و حفظ قرآن کریم به رقابت با یکدیگر پرداختند.
نفر دوم مسابقات بین‌المللی قرآن تونس ادامه داد: سطح شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات خوب بود، اما کشوری در زمینه تلاوت مدعی نبود و بنا بر صحبت‌هایی که بنده با داور مغربی مسابقات داشتم و طبق اعتراف وی، بهترین تلاوت مسابقات مربوط به کشور ایران بود، ولی به هر دلیل رتبه اول به بنده اعطا نشد.
موحدی در ادامه درباره داوری این دوره از مسابقات تصریح کرد: می‌توان گفت که داوری مسابقات در حد متوسطی قرار داشت و در سطح خیلی بالایی نبود. حتی چند نفر از اعضای هیئت داوران تلاوت خیلی ضعیفی داشتند، ولی در کمال تعجب به مقام داوری مسابقات بین‌المللی کشور تونس انتخاب شده بودند که این امر نشان‌دهنده تصمیم‌گیری ضعیف ایشان بود.
وی در مورد تعامل مسئولان سفارت جمهوری اسلامی ایران در تونس و نیز رایزنی فرهنگی کشورمان تصریح کرد: رفتار ایشان با بنده بسیار خوب بود و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز استقبال خیلی خوبی از من داشت. ایشان با اینکه برای بازگشت به کشور و اتمام مأموریت خویش وقت چندانی نداشت، در مراسم افتتاحیه و اختتامیه مسابقات حضور پیدا کرد و پیگیر امور بنده بودند. همچنین، از دوستان وزارت امور خارجه کشورمان نیز به دلیل تماس‌هایی که با بنده داشتند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

ضعف داوری؛ عامل اصلی عدم اعطای رتبه اول مسابقات تونس به نماینده ایران
نفر دوم مسابقات بین‌المللی قرآن تونس درباره رفتار مسئولان برگزارکننده مسابقات با نماینده جمهوری اسلامی ایران و نیز دیگر متسابقان اظهار کرد: رفتار ایشان نیز خیلی خوب بود و مشکلی از نظر برخورد و مسائل رفتاری و اخلاقی نداشتیم، ولی از لحاظ کیفیت پذیرایی و ... در حد متوسط بود.
موحدی تصریح کرد: مردم تونس استقبال خوبی از مسابقات داشتند، ولی قابل قیاس با استقبال مردم کشورمان از مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران نبود و در طول ایام برگزاری مسابقات در کشور تونس شاهد حضور نسبتاً اندک مردم در محل برگزاری مسابقات بودیم.
نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان درباره ناکامی در کسب رتبه اول با وجود اذعان داور این دوره از مسابقات  بیان کرد: فکر می‌کنم که ضعف هیئت داوران باعث شد تا رتبه اول مسابقات به بنده اعطا نشود؛ چراکه من کاری را که باید انجام می‌دادم به نحو احسن اجرا کردم. حتی داور مغربی به تمام هیئت داوران اعلام کرده بود که رتبه اول حق نماینده ایران است.

ضعف داوری؛ عامل اصلی عدم اعطای رتبه اول مسابقات تونس به نماینده ایران
وی ادامه داد: هنگامی که مشاهده می‌کنیم نماینده کشور ترکیه نیز مقام دوم را کسب می‌کند و در کنار نماینده جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد، در حالی‌ که وقتی به تلاوت وی گوش می‌دهیم متوجه می‌شویم که تلاوت وی بیشتر به آواز خواندن شبیه است تا قرائت. این امر نشان‌دهنده آن است که ضعف داوری به شدت در این دوره از مسابقات تونس وجود داشته است.
موحدی درباره رفتار سایر متسابقان با نماینده جمهوری اسلامی ایران و نوع تعامل ایشان با یکدیگر نیز گفت: سعی می‌کردم که به هیچ وجه وارد مباحثی نشوم که موجب اختلاف شود. تقریباً تمامی شرکت‌کنندگانی که در این مسابقات حضور داشتند و طی هفته‌ای که در کنار یکدیگر بودند خیلی با هم محبت‌آمیز رفتار می‌کردند، به طوری که در پایان مسابقات برای ما خداحافظی از یکدیگر دشوار بود.
وی در پایان گفت: البته یکی از ایشان وقتی که متوجه شده بود که بنده نماینده جمهوری اسلامی ایران هستم به من اظهار می‌کرد که شیعه هستی و لحنی متفاوت داشت که بنده با بیان مشترکات بین مسلمانان شیعه و سنی اجازه ایجاد مشکل و بحث را به امثال وی ندادم. رفتار متسابقان در کل خیلی خوب بود و همه متسابقان با یکدیگر رفتاری محبت‌آمیز و مهربانانه داشتند، حتی نماینده کشور عمان نیز هدیه‌ای به رسم یادبود به بنده اعطا کرد.

ضعف داوری؛ عامل اصلی عدم اعطای رتبه اول مسابقات تونس به نماینده ایران

یادآور می‌شود محمدحسن موحدی، دارنده رتبه اول مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان، توانست رتبه دوم رشته قرائت تحقیق شانزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تونس را کسب کند. در این رقابت‌ها نماینده کشور مغرب رتبه اول مسابقات را به دست آورد. همچنین، مراسم اختتامیه این مسابقات نیز روز پنجشنبه، ۲۲ آذرماه، برگزار ‌شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44521

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین