سه شنبه 4 تیر سال 1398 Tue, 25 Jun 2019 00:36:32 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44507       تاریخ : 1397/09/24 09:45
کاهش تصدی گردی سازمان اوقاف در مسابقات بین المللی قرآن
حجت الاسلام خاموشی مطرح کرد؛

کاهش تصدی گردی سازمان اوقاف در مسابقات بین المللی قرآن

جلسه سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر، جلسه سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین خاموشی گفت: از کاهش تصدی‌گری سازمان در امر مسابقات و برون‌سپاری بخش‌هایی از مسابقات، تحت نظر مجموعه سازمان استقبال و حمایت می‌کنیم.

وی همچنین خواستار دقت نظر و توجه مسئولان برگزاری مسابقات به مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص قرآن و مسابقات بین‌المللی قرآن کریم شد.

نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: باید از ظرفیت رسانه‌ها در مسابقات به بهترین نحو ممکن استفاده شود و در این خصوص باید به ظرفیت رسانه‌های بین‌المللی اسلامی توجه ویژه داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی تأکید کرد: لازم است از ظرفیت افراد و گروه‌های تأثیرگذار در کشورهای اسلامی برای مسابقات بین‌المللی قرآن کریم استفاده کنیم تا بتوانیم از تمامی کشورهای اسلامی در مسابقات قرآن شرکت‌کننده داشته باشیم.

در ادامه جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: تصدی‌گری مستقیم ارکان اوقاف در مسابقات بین‌المللی موجب افزایش هزینه‌های برگزاری مسابقات می‌شود، ضمن اینکه سازمان را چند ماه درگیر برگزاری مسابقات کرده و از سایر وظایف بازمی‌دارد، لذا بسیاری از کارهای مسابقات را با همکاری سایر ارگان‌های دولتی و خصوصی انجام دادیم که درنتیجه هزینه‌ها نیز کاهش یافت.

وی خاطرنشان کرد: اقدام دیگر مرکز امور قرآنی تدوین سند چشم‌انداز مسابقات بین‌المللی قرآن بود که از چند سال قبل در دستور کار قرار گرفت و براساس آن در استان‌ها نیز ‌مرکز امور قرآنی تشکیل شد.

گفتنی است، سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران از تاریخ ۱۹ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۸ آغاز و در تاریخ ۲۶ فروردین‌ماه به پایان خواهد رسید.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44507

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین