سه شنبه 4 تیر سال 1398 Tue, 25 Jun 2019 00:23:06 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44469       تاریخ : 1397/09/22 10:13:46
برای اولین بار جنایات غرب در دفاع مقدس علیه ایران شفاف‌سازی می‌شود

برای اولین بار جنایات غرب در دفاع مقدس علیه ایران شفاف‌سازی می‌شود

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس از برگزاری اولین همایش ملی مطالبات حقوقی و روابط بین‌الملل در دفاع مقدس خبر داد و گفت که برای اولین بار جنایات کشورهای غربی در دفاع مقدس علیه ایران شفاف‌سازی می‌شود.

به  گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، سردار محمدنبی رودکی رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس؛ در واکنش به ادعاهای برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران درباره حمایت ایران از گروه‌های تروریستی گفت: اخیراً رئیس جمهور آمریکا با صرف هزینه‌های گزاف اتاق فکری را برعلیه ایران تشکیل داده که در این اتاق فکر عملیاتهای روانی را برعلیه مردم ایران به وجود آورده و اقدام به دروغ‌پردازی‌هایی علیه ایران انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه حقیقتاً این دروغ‌ها اقداماتی است که آمریکایی‌ها علیه دولت و ملت ایران انجام می‌دهند, گفت که ایجاد جنگ‌های نیابتی، تشکیل داعش و حمایت از آنان از جمله بارزترین اقدامات آمریکا در منطقه است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس تصریح کرد: آمریکا با حمایت از داعش قصد داشت تا دولت قانونی عراق و سوریه را از بین ببرد و حتی تا مرزهای ایران آمد. آمریکا به کمک عربستان این گروهک تروریستی را تشکیل داد و دو سوم خاک سوریه را اشغال کرده و تا بغداد نیز پیشروی کرد. این حمایت‌ها از جمله موارد آشکاری است که حتی خود ترامپ و کلینتون در تبلیغات انتخاباتی خودبه آن اذعان داشتند.

سردار رودکی گفت: این آمریکاست که قرارداد 450 میلیارد دلاری تسلیحاتی با عربستان امضا می‌کند و این اسلحه‌ها را بر علیه مردم یمن به کارگیری می‌کند که باعث شده بیش از 20 میلیون نفر از مردم یمن در معرض تهدید و کمبود مواد غذایی و دارو مواجه شوند. آمریکا در افغانستان با ایجاد گروه‌های تروریستی مردم را گاه و بیگاه می‌کشد و از اسرائیل این تروریست دولتی برعلیه مردم غزه حمایت می‌کند. این آمریکاست که سوریه را از هر چند روزی مورد حمله قرار می‌دهد و از تروریست‌ها حمایت می‌کند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس افزود: همگان می‌دانند که آمریکا از دولت صدام حمایت همه جانبه داشت و در طول 8 سال دفاع مقدس با فشار بر سازمان ملل نگذاشت که صدام متجاوز شناخته شود که در نهایت سازمان ملل  در سال 70 مجبور شد تا صدام را در جنگ عراق علیه ایران متجاوز اعلام کند.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس اظهار کرد که ایران به دنبال دفاع و حمایت از ملت‌ها و مظلومین در سراسر جهان و مقابله با تروریسم است و هر کجا که لازم باشد مقابله با ظلم می‌ایستد. دولتمردان آمریکا بدانند ملت ما امروز یکپارچه با وحدت در برابر دروغ‌پردازی و نیت‌های ناروای دولتمردان آمریکا ایستاده‌اند.

سردار رودکی گفت: دولتمردان آمریکا بداند که اکنون  منفور مردم غرب آسیا و خاورمیانه هستند و جوانهای سوریه، عراق، یمن و ایران از دولتمردان آمریکا متنفر هستند.ایران دوستدار ملت‌های مسلمان و مظلوم و خواهان صلح است و در برابر ظالمین مقابله می‌کند.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس همچنین بخش دیگری از این گفت‌و‌گو با تسنیم از برگزاری اولین همایش ملی مطالبات حقوقی و روابط بین‌الملل در دفاع مقدس خبر داد و گفت: برای اولین بار همایش‌ ملی مطالبات حقوقی و روابط بین‌الملل در دفاع مقدس پنجم اسفندماه سال‌جاری در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در این همایش, جنگ 8 ساله عراق علیه ایران از نگاه حقوقی بررسی خواهد شد و گفته خواهد شد که دولت وقت آمریکا، شوروی، آلمان، فرانسه و انگلیس چه حمایت‌های تجهیزاتی و تسلیحاتی علیه ملت ایران داشتند و این موضوع شفاف‌سازی خواهد شد. در این همایش ما درصدد هستیم که به جهانیان بگوییم که در آن دوران, دولت‌های غربی چگونه از صدام حمایت کردند و ملت ایران را مورد هجمه قرار دادند.

سردار رودکی عنوان کرد: سازمان ملل در طول هشت سال دفاع مقدس 12 قطعنامه علیه صدام صادر کرد که در این قطعنامه‌ها صدام محکوم شناخته نشد اما در طول 4 ماه جنگ با کویت 12 قطعنامه صادر شد که در تمامی این قطعنامه‌ها صدام محکوم شده بود که این موضوع حمایت آشکار آمریکا از حکومت صدام را نشان می‌دهد.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس اظهار کرد: این همایش با حضور وزیر امور خارجه، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، فرماندهان نظامی و شخصیت‌های سیاسی همراه خواهد بود و برای اولین بار جنایات کشورهای غربی در طول دفاع مقدس علیه ایران برای جونان اروپا و آمریکا شفاف‌سازی خواهد شد و آنها را از اقدامات و جنایات دولتمردانشان آگاه خواهیم کرد.

سردار رودکی گفت که برای برگزاری این همایش 20 پیش‌همایش در نظر گرفته شده که تاکنون 3 پیش‌همایش برگزار شده و 10 مقاله سفارشی به دبیرخانه این همایش واصل شده و مقاله‌های دیگری نیز توسط پژوهشگران به این همایش واصل خواهد شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44469

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین