دوشنبه 30 اردیبهشت سال 1398 Mon, 20 May 2019 09:42:04 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44222       تاریخ : 1397/09/17 09:44
مسأله اصلی کتابخوانی در تقاضاست نه عرضه/صدهزار هیئت ثبت شده داریم
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

مسأله اصلی کتابخوانی در تقاضاست نه عرضه/صدهزار هیئت ثبت شده داریم

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در دهمین نشست انجمن کتاب‌فروشان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: مسأله اصلی کتابخوانی در تقاضاست نه عرضه‌ کتاب.

به گزارش مبشرین به نقل از مهر، دهمین نشست انجمن کتاب‌فروشان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در مجموعه فرهنگی سرچشمه ۱۵ آذر ۹۷ با موضوع بررسی تعامل و مشکلات فروشگاه‌های کتاب با سازمان تبلیغات اسلامی با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از کتاب‌فروشان اقصی نقاط کشور برگزار شد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی در این نشست با اشاره به توصیه‌های امیرالمؤمنین به محمد حنفیه در جنگ جمل در خصوص پرچمداری؛ پر چمداری در نهج‌البلاغه را به پرچمداری در جبهه فرهنگی تشبیه کرد و گفت: در میدان جنگ چشمتان به عمق استراتژیک دشمن باشد و نه به ظواهر و سر و صدای آن‌ها، البته باید چشمتان به عمق استراتژیک نیروهای خودی هم باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی با اشاره به فرازهایی از نامه یازدهم نهج البلاغه که سفارشات حضرت به سپاهیان در جنگ و بیان این سخن که کلمه صبر در ادبیات مفاهیم دینی در نظام مبارزه باید سنجیده شود، افزود: نفسهایتان را در سینه حبس کنید و همان طور که آماده ضربه زدن به دشمن هستید، آماده ضربه و زخم خوردن از دشمن هم باشید و نترسید از این‌که عقب نشینی کنید، چه عقب نشینی و فرارهایی که در پس آن پیروزی‌های شگرفی محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ما صد هزار هیئت ثبت شده در سازمان تبلیغات داریم، تصریح کرد: اگر هر هیئت، سالی یک کتاب معرفی کند باید سالی صد هزار کتاب به آمار فروش اضافه شود، آیا این اتفاق افتاده؟ ما هفتاد هزار مسجد داریم. آیا در مساجد کتاب معرفی می‌شوند؟ آیا مشکل فروش کتاب است؟»

قمی در ادامه، مشکل اصلی کتابخوانی در کشور را، میزان تقاضا دانست و اذعان داشت: نه اینکه به فعالیت عرضه کم توجهی شود، آن هم جای خود را دارد؛ باید دید در مساجد و نماز جمعه برای ترویج کتاب خوانی چه می‌کنند؟

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه با بیان اینکه کتاب فروشی ها زمانی می‌تواند در شهر مرجعیت فرهنگی پیدا کند که در تریبون های مختلف فرهنگی مانند هیئات، مساجد و.. معرفی شوند تأکید کرد: باید با دسترسی و ارتباطی که سازمان با راویان، روحانیون، مداحان، شاعران و.. دارد، تاثیر خودش را در مقوله‌ای به اسم فروش و استفاده از کتاب بگذارد.

در انتها و پایان جلسه نیز برخی از اعضای انجمن کتاب‌فروشان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به صورت رو در رو با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به گفت و گو و طرح سؤالاتشان پرداختند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44222

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین