دوشنبه 30 اردیبهشت سال 1398 Mon, 20 May 2019 09:20:58 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44208       تاریخ : 1397/09/15 10:10:00
 ۲۸هزار دانشگاهی تاکنون در عتبات دانشگاهیان ثبت نام کردند/ ۲۱ آذر اعلام نتایج قرعه کشی
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان:

۲۸هزار دانشگاهی تاکنون در عتبات دانشگاهیان ثبت نام کردند/ ۲۱ آذر اعلام نتایج قرعه کشی

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از ثبت نام ۲۸ هزار دانشگاهی برای اعزام به عتبات در سایت لبیک خبر داد و گفت:ثبت نام از علاقمندان تشرف به عتبات دانشگاهیان تا۱۸آذرماه در سایت لبیک ادامه دارد.

به گزارش مبشرین به نقل از شبستان؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمد رضا فقیهی گفت: تاکنون 28 هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور برای تشرف به عتبات در سایت لبیک ثبت نام کرده اند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: ثبت نام بیستمین دوره عتبات دانشگاهیان از روز 6 آذرماه در سایتwww.labbayk.irآغاز شده است و تا 18آذر ماه ادامه دارد.

وی افزود: در بیستمین دوره عتبات، پنج گروه از دانشگاهیان شامل اساتید دانشگاه‌ها، دختران دانشجو، متاهلین، پسران مجرد و کارمندان دانشگاه‌ها می‌توانند ثبت نام کنند.

فقیهی گفت: تاکنون آمار ثبت نام دانشجویان متاهل نسبت به متقاضیان گروه های دیگر بیشتر بوده است. همچنین استان تهران بالاترین ثبت نام کنندگان را به خود اختصاص داده که در مقایسه با استان های دیگر پیشتاز است و استان های خراسان رضوی و اصفهان در رتبه های بعدی ثبت نام قرار دارند.

وی درباره زمان و چگونگی قرعه کشی افزود: قرعه کشی عتبات بعد از پایان زمان ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شودد و نتایج 21 آذر ماه از سایت لبیک اعلام می شود.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته ستاد با سازمان وظیفه عمومی ناجا، مجوز خروج از کشور دانشجویان مشمول اخذ و تسهیلات مالی نیز برای این سفر با همکاری بانک ملت و صندوق رفاه دانشگاهیان اعطا می شود.

فقیهی ادامه داد: اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات در بیستمین دوره از اول بهمن ماه آغاز می شود و تا اردیبهشت ماه سال آینده ادامه دارد و در این مدت 12000 نفر به عتبات اعزام می شوند.

در این دوره پیش بینی اعزام ۳۰۰ کاروان و ۱۲ هزار نفر را داریم که روزی سه کاروان هوایی و یک کاروان زمینی به کربلا از سوی ستاد عتبات دانشگاهیان اعزام می شود و پیش بینی می شود سه هزار نفر در تعطیلات نوروز اعزام داشته باشیم. 

13 هزار نفر از اعزام های سال گذشته را متاهلین، 3 هزار و 610 نفر را دختران مجرد، 3 هزار و 50 نفر را پسران مجرد و هزار و 40 نفر را اساتید دانشگاه ها به خود اختصاص دادند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44208

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین