دوشنبه 30 اردیبهشت سال 1398 Mon, 20 May 2019 09:24:02 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44161       تاریخ : 1397/09/14 10:29:58
 اجرای ۲ طرح بزرگ قرآنی با همکاری آموزش و پرورش در ۱۷ هزار مدرسه
مدیر رادیو قرآن خبر داد؛

اجرای ۲ طرح بزرگ قرآنی با همکاری آموزش و پرورش در ۱۷ هزار مدرسه

مدیر رادیو قرآن با اشاره به همکاری این شبکه رادیویی با آموزش و پرورش در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی گفت: طرح‌های ساعت قرآن و قرآن صبحگاهی دو طرح بزرگی است که در ۱۷ هزار مدرسه اجرا می‌شود.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس؛ نشست خبری برنامه‌های و طرح‌های رادیو قرآن با حضور احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن و دیگر مدیران این شبکه رادیویی برگزار شد.

در این مراسم ابوالقاسمی طی سخنانی بااشاره تأسیس رادیو قرآن گفت: این شبکه رادیویی یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی است و به اذعان رهبر معظم انقلاب در یکی از دیدار‌ها رادیو قرآن عامل مهمی در راستای رشد فعالیت‌های قرآنی کشور است که منجر به تربیت بسیاری از اساتید امروز قرآن شده است.

وی از اجرای طرح قرآن کتاب زندگی در راستای طرح ملی حفظ قرآن خبر داد و گفت: طرح قرآن کتاب زندگی بشارت ۱۴۵۲ از تابستان سال جاری آغاز شد و هم‌اکنون نیز در حال اجراست. این طرح امسال از اجرای یکماهه در تابستان خارج شده و در طول سال در خدمت طرح ملی حفظ است و بامحوریت جزء ۳۰ قرآن برگزار می‌شود و سازمان صدا و سیما نیز به شکل مطلوبی به طرح ورود کرده و از آن حمایت می‌کند. البته این طرح امسال کار خود را آغاز کرده و هدفش کل قرآن است و شاید اجرای کامل آن ۳۰ یا ۴۰ سال طول بکشد.

ابوالقاسمی از  طراحی برنامه‌هایی ویژه طرح خبر داد و گفت: ویژه برنامه طرح در دو نوبت در ساعات ۱۰:۳۰ و ۱۶:۱۵ از این شبکه رادیو پخش می‌شود که برنامه صبح ویژه خانواده‌ها و برنامه بعد از ظهر برنامه‌ای تخصصی در حوزه قرآن است.

وی ادامه داد: در این زمینه برنامه‌های برای دیگر شبکه‌های رادیویی تولید شده که در دو باکس سه و پنج دقیقه‌ای پخش می‌شود. این برنامه‌ها از شبکه‌های رادیویی چون ایران، ورزش، پیام، جوان، فرهنگ، نمایش، گفت‌وگو و تهران پخش می‌شود.

مدیر شبکه رادیویی قرآن از اجرای طرح ساعت قرآن خبر داد و گفت: این طرح در حدود ۱۷ هزار مدرسه اجرا و دانش‌آموزان از طریق رادیو و ۸۵ هزار کلاس درس، یک دوره آموزش تخصصی روخوانی قرآن را فرا می‌گیرند که این طرح طی ۳۳ جلسه به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: طرح «قرآن صبحگاهی» طرح دیگری است که به کمک طرح ۱۴۵۲ آمده تا بتواند در صفوف صبحگاهی مدارس، همین‌ سوره‌های جزء ۳۰ را متناسب با طرح ۱۴۵۲ ارائه دهد. مسابقه‌ای نیز برای این طرح در پایان هرهفته در نظر گرفته شده که علاقه‌مدان می‌توانند در آن شرکت کرده و با طرح همگام باشند.

ابوالقاسمی درباره تغامل برنامه قرآن کتاب زندگی با طرح ملی حفظ قرآن گفت: این طرح از سوی ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن و شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور اجرا می‌شود و یکی از بازوان اجرای آن رادیو قرآن است. البته این طرح با عنوان ۱۴۴۱ آغاز شد و مدت یازده سال تا طرح ۱۴۵۱ اجرا شد و از زمان آغاز اجرای طرح ۱۴۵۲ یعنی از امسال به شیوه جدید و با محوریت حفظ قرآن کریم انجام می‌شود. همچنین برنامه‌ریزی طرح حفظ برعهده ستاد راهبری طرح ملی حفظ انجام می‌شود.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44161

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین