دوشنبه 30 اردیبهشت سال 1398 Mon, 20 May 2019 09:22:22 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44153       تاریخ : 1397/09/14 09:48
شورای توسعه فرهنگ قرآنی پاسخگوی رسانه‌ها باشد

شورای توسعه فرهنگ قرآنی پاسخگوی رسانه‌ها باشد

با توجه به انتقاداتی که به عملکرد شورای توسعه فرهنگ قرآنی وارد می‌شود، شایسته است مسئولان ارشد شورای توسعه در نشست خبری و یا در رسانه ملی به انتقادات رسانه‌ها پاسخ دهند.

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، مدتی است که به مناسبت‌های گوناگون از جمله عدم تخصیص اعتبارات اجرایی منشور توسعه فرهنگ قرآنی، اجرای ناکارآمد طرح ملی حفظ قرآن کریم، حواشی فرآیند ادغام اتحادیه‌های مدغم و فعالیت هیات رسیدگی به موسسات، تشکیل نشدن و به رسمیت نرسیدن جلسات شورای توسعه و ده‌ها دلیل دیگر، انتقاداتی به شورای توسعه فرهنگ قرآنی و علی‌الخصوص دبیرخانه آن وارد می‌شود و مسئولان رده بالای آن، کوچک‌ترین توضیحی درباره این مسائل نمی‌دهند.

با مروری بر آرشیو خبری رسانه‌ها خواهیم دید که آخرین نشست خبری شورای توسعه فرهنگ قرآنی با خبرنگاران و اصحاب رسانه به دی‌ماه سال 1393 برمی‌گردد.

در اهداف ایجاد شورای توسعه آمده است: « ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های دولتی، موسسات و گروه‌های فعال غیردولتی در جهت هم‌افزایی و ارتقاء فعالیت‌های قرآنی در سطح ملی و بین‌المللی، همچنین تحقق فرهنگ قرآنی در نظام مدیریت، تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کشور و تقویت و گسترش انس با قرآن کریم در اقشار مختلف جامعه».

با این وجود، می‌بایست شورای توسعه فرهنگ قرآنی در موضوعات مختلف قرآنی و به‌خصوص در مساله اخیر ادغام اتحادیه‌های کشوری

که شائبه‌هایی را بوجود آورده است، تمام قامت به میدان بیاد و پاسخگوی سوالات بودجودآمده باشد.

برنامه تلویزیونی «رصد» یکی از برنامه‌های چالشی و پرمخاطب شبکه قرآن و معارف سیما است که روزهای زوج با هدف بررسی رویدادها و مسائل مربوط به حوزه فعالیت‌های قرآنی به روی آنتن می‌رود. یکی از بخش‌های این برنامه، گفت‌و گو با مدیران قرآنی کشور است. در این بخش مدیران ارشد قرآنی کشور به استودیوی شبکه قرآن می‌روند و از تریبون زنده به سوالات مجری و کارشناس قرآنی برنامه پاسخ می‌دهد.

محمد تربتی تهیه‌کننده برنامه رصد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، در پاسخ به این سوال که از ابتدای ضبط این برنامه تاکنون چند مرتبه، مدیران ارشد شورای توسعه فرهنگ قرآنی به استودیوی برنامه رصد آمده‌اند؟ گفت: بارها از مدیران ارشد شورای توسعه فرهنگ قرآنی دعوت شد تا به برنامه رصد بیایند امّا هیچ‌گاه دعوت ما پذیرفته نشد.

اینک با توجه به اینکه یکی از کارکردهای نشست خبری و حضور در برنامه‌های گفت‌و گو محور این است که فرصت توضیح درباره عملکردها و اقناع اصحاب رسانه و افکار عمومی را برای هر سازمانی فراهم می‌کند؛ شایسته است که مدیران ارشد شورای توسعه فرهنگ قرآنی در اسرع وقت با برگزاری نشستی خبری یا حضور در برنامه‌های قرآنی رسانه‌ملی به سؤالات اصحاب رسانه و مردم پاسخ بدهند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44153

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین