دوشنبه 30 اردیبهشت سال 1398 Mon, 20 May 2019 09:39:31 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44106       تاریخ : 1397/09/12 09:00
بیست‌‌وچهارمین مسابقات قرآن دانشگاه آزاد برگزار می‌شود
امروز؛

بیست‌‌وچهارمین مسابقات قرآن دانشگاه آزاد برگزار می‌شود

بخش کتبی بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی امروز، ۱۲ آذرماه در ۴۰۰ واحد دانشگاهی برگزار می‌شود.

به گزارش مبشرین به نقل از ایکنا؛ علی عزتی، رئیس اداره کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: بخش کتبی بیست‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن و عترت استادان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی دوشنبه، ۱۲ آذرماه، ساعت ۱۰ با مشارکت بیش از یکصدهزار نفر از دانشجویان و اعضای هیئت علمی در ۱۲ رشته مربوط به مفاهیم قرآن و سیره عملی عترت در بیش از ۴۰۰ واحد دانشگاهی برگزار خواهد شد.
وی افزود: این مسابقات در رشته‌های تفسیر قرآن، زندگی چهارده معصوم(ع)، حفظ و ترجمه زیارت عاشورا و جامعه کبیره، نماز، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی، احکام آقایان، احکام بانوان، زندگانی پیامبر(ص)، ترجمه قرآن کریم(فارسی)، آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه برگزار می‌شود.
عزتی ادامه داد: ثبت نام این دوره مسابقات از روز ۱۰ مهرماه سال جاری در واحدهای دانشگاهی توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی و کانون‌های قرآن و عترت با همکاری سایر بخش‌ها انجام شده است. جوایز و هدایای نقدی از جمله عواملی است که در جذب و جلب دانشجویان و اساتید نقش عمده‌ای داشته است و براساس آخرین گزارش ارسالی از استان‌ها و واحدهای دانشگاهی، استقبال خوبی از این مسابقات شده است.
رئیس اداره کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: دانشجویان و اساتیدی که امتیاز لازم را کسب کنند، به مرحله دوم مسابقات راه پیدا خواهند کرد و پس از برگزاری مرحله دوم، افرادی که بیشترین امتیاز را کسب کنند به جشنواره ملی معرفی خواهند شد.

عزتی با بیان اینکه نتایج اولیه و امتیاز داوطلبان بیست‌وچهارمین دوره مسابقات در اوایل دی‌ماه سال جاری اعلام خواهد شد،‌ تصریح کرد: همکاران و مسئولان برگزاری مسابقات باید نظم و انضباط کاری را سرلوحه کار کنند تا این دوره از مسابقات به شایستگی برگزار شود.
وی در ادامه بیان کرد: در بهمن‌ماه سال جاری نیز بیست‌وسومین دوره جشنواره هنر و ادبیات دینی و فرهنگی که از تیرماه سال جاری کار خود را آغاز کرده بود، به کار خود پایان خواهد داد. در این جشنواره بالغ بر پنج هزار اثر در ۴۸ رشته به دبیرخانه رسیده است که اسامی نفرات برتر به زودی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید و به سه نفر از طریق سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، هدایایی اعطا خواهد شد. همچنین واحدهای دانشگاهی نیز به نفرات برتر هدایایی اعطا می‌کنند.

سی‌وچهارمین جشنواره ملی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی
وی گفت: سی‌وچهارمین جشنواره ملی قرآن دانشجویان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد. این دومین‌بار است که توسط شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها میزبانی به عهده دانشگاه آزاد اسلامی گذاشته می‌شود، اولین بار بیست‌وهشتمین جشنواره ملی را توسط واحد قزوین، میزبانی کردیم.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44106

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین