دوشنبه 30 اردیبهشت سال 1398 Mon, 20 May 2019 09:23:39 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44100       تاریخ : 1397/09/12 10:37:02
ایران میزبان هفتمین دور گفت‌وگوی دینی کره‌جنوبی

ایران میزبان هفتمین دور گفت‌وگوی دینی کره‌جنوبی

هفتمین دور گفت‌وگوی دینی ایران و کره‌جنوبی با عنوان «دین و محیط زیست»، 14آذرماه به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش مبشرین به نقل از ایرنا، دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با کنفرانس ادیان برای صلح کره‌جنوبی با عنوان «دین و محیط زیست» در محل حوزه ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود.
در این دوره از گفت‌وگوهای دینی با کره‌جنوبی، هیأتی متشکل از کشیش کیم تی سونگ، جونگ گک، پارک هیوندو، یانگ دئوگ چانگ و خانم آن هیون می، از اندیشمندان مسیحی کاتولیک و بودایی از این کشور به سرپرستی اسقف اعظم کیم هی جونگ، رییس کنفرانس مذکور و اسقف اعظم کره جنوبی و اندیشمندان مسلمان از جمهوری اسلامی ایران حضور می‌یابند.
نخستین دور گفت‌وگوی دینی با عنوان «جوامع دینی در رویارویی با چالش‌های سکولاریسم» آذرماه 1390 در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار شد و دور پنجم گفت‌وگوها با عنوان «دین؛ صلح و امنیت جهانی» اسفندماه 1394 در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.
همچنین، ششمین دور مذاکرات دینی مرکز بین‌المللی گفت‌وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با کنفرانس ادیان برای صلح کره‌جنوبی، با عنوان «نقش معنویت در زندگی بشر» به میزبانی شهر سئول برگزار شد.

** آشنایی با «کنفرانس ادیان برای صلح کره»(KCRP)
به گزارش ایرنا، کنفرانس ادیان برای صلح کره (KCRP) نمایندگی «کنفرانس آسیایی ادیان برای صلح» (ACRP) در کشور کره جنوبی است. ایده تشکیل «کنفرانس آسیایی ادیان برای صلح» در دومین مجمع کنفرانس جهانی دین و صلح در سپتامبر سال 1974 میلادی در بلژیک مطرح شد، که هیأت‌هایی از آسیا در مجمع مذکور حضور داشتند.
کنفرانس آسیایی ادیان برای صلح (ACRP) با عضویت 16 کشور در منطقه آسیا و اقیانوس آرام شامل استرالیا، نیوزیلند، بنگلادش، چین، کره شمالی، هند، اندونزی، مغولستان، ژاپن، جمهوری‌کره، نپال، پاکستان، فی لیپین، سنگاپور، سری‌لانکا، تایلند و کلمبیا تشکیل و اولین گردهمایی اعضا سال 1976 با حضور 400 نفر از 17 کشور جهان و نمایندگانی از ده دین در سنگاپور برگزار شد. هدف از تشکیل کنفرانس مذکور ترویج صلح، عدالت و کرامت انسان بین ادیان در آسیا و ایجاد انگیزه در مردم آسیا و منطقه اقیانوس آرام در جهت تلاش برای صلح ذکر شده است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44100

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین