دوشنبه 30 اردیبهشت سال 1398 Mon, 20 May 2019 09:43:31 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44062       تاریخ : 1397/09/11 10:56:53
رئیس جدید سازمان حج و زیارت به زودی حکم می‌گیرد

رئیس جدید سازمان حج و زیارت به زودی حکم می‌گیرد

خبرها حاکی از آن است که وزیر ارشاد به زودی رئیس جدید سازمان حج و زیارت را معرفی خواهد کرد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس و بر اساس خبرهای تأییدشده «علیرضا رشیدیان» به زودی از سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حکم می‌گیرد تا به جای حمید محمدی به سمت رئیس سازمان حج و زیارت منصوب شود. این خبر را دفتر رشیدیان تأیید کرده است.

علیرضا رشیدیان استاندار پیشین استان خراسان رضوی در دولت یازدهم و دولت دوازدهم است. او آخرین استاندار معرفی شده در دولت اول حسن روحانی است که جایگزین محمدحسین فروزان‌مهر شد. رشیدیان ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۷ به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان که مصوب مجلس شورای اسلامی است  از سمت خود کناره‌گیری کرد. 

وی پیش از این، مسئول نظارت و بازرسی حوزه نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت بود. رشیدیان از ابتدای پیروزی انقلاب، عضو سپاه پاسداران شد و به مدت ۶۰ ماه در جنگ ایران و عراق حضور داشت و به افتخار جانبازی نائل آمد.

به گزارش فارس، سازمان حج و زیارت یکی از سازمان‌‌های کلیدی زیرمجموعه وزارت ارشاد است که وظایفی همچون اهتمام برای حفظ عزت، منزلت و حقوق زائران و بهره برداری از انتقادات و شکایات آنان، نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های زیارتی در کشورهای عربستان سعودی، عراق و سوریه و ایجاد ارتباط با مقامات ذی‌ربط این کشورها و همچنین برنامه‌ریزی برای گسترش و تنوع خدمات بیمه و بهداشت و درمان حجاج و زائران را بر عهده دارد.

هم‌اکنون «حمید محمدی» به عنوان رئیس سازمان حج و زیارت مشغول خدمت است که وی نیز از دی ماه سال ۱۳۹۵ با حکم وزیر ارشاد وقت به سمت سرپرست سازمان حج و زیارت منصوب شد و به عنوان جایگزین سعید اوحدی، مسؤولیت این سازمان را بر عهده گرفت و فرودین سال گذشته نیز به عنوان رئیس سازمان حج و زیارت فعالیت خود را ادامه داد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44062

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین