دوشنبه 30 اردیبهشت سال 1398 Mon, 20 May 2019 09:24:07 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 44055       تاریخ : 1397/09/11 10:23:33
موسسات قرآنی با ادغام اتحادیه‌ها امت واحده شدند

موسسات قرآنی با ادغام اتحادیه‌ها امت واحده شدند

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات مردمی قرآنی خوزستان گفت: با ادغام اتحادیه‌های قرآنی، دیگر چیزی به نام ارشاد و سازمان تبلیغات میان‌ما وجود ندارد و همه موسسات به‌عنوان امت واحده در کنار همدیگر وظایف خود را انجام می‌دهند.

به گزارش مبشرین به نقل از تسنیم، بی‌تردید یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این چهل سال، توسعه فعالیت‌های قرآنی است و موسسات قرآنی در پیشرفت  این حوزه نقش بسزایی دارند. بی‌گمان، بسیاری از حافظان و قاریان مدال‌آور امروز کشورمان که در مسابقات بین‌المللی قرآن افتخار‌آفرینی می‌کنند، مرهوم زحمات اساتید و مدیران همین موسسات قرآنی مردم نهاد هستند.

در روزهای گذشته اخبار متعددی در خصوص توقف ادغام اتحادیه‌های موسسات قرآن و عترت در رسانه‌ها منتشر شد که کام جامعه قرآنی را تاحد زیادی تلخ کرد. فارغ از اینکه حق با کدام طرف است، بی‌تردید دود این اختلافات فقط و فقط به چشم موسسات مردمی می‌رود. حالا با بالاگرفتن اختلافاتی که میان اتحادیه موسسات قرآنی و اتحادیه تشکل‌های قرآنی بوجود آمده، برخی از موسسات قرآنی استان‌ها که ادغام اتحادیه‌ها در آنجا به خوبی انجام شده است، دچار سردرگمی شده‌اند.

مریم موسوی‌زاده مدیرعامل اتحادیه مؤسسات مردمی قرآنی خوزستان در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم، گفت: پیش از اینکه موضوع ادغام اتحادیه‌های استانی در هیات رسیدگی به موسسات مطرح شود، استان خوزستان در اجرای این طرح پیشگام بود. با اجرای این طرح، دوستان و مدیران هیات مدیره موسسات استان اعم از موسسات ارشاد و سازمان تبلیغات عضو هیات مدیره اتحادیه مدغم شدند؛ حتی کسانی که عضو علی‌البدل بودند نیز به هیات مدیره اتحادیه مدغم پیوستند.

وی افزود: در استان خوزستان هیچ مشکلی بین موسسات ارشاد و سازمان تبلیغات وجود نداشت، چه پیش از ادغام و چه پس از ادغام نیز اینچنین بود. در سال 93 که مجمع عمومی در سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل شد، همه مدیران موسسات ارشاد و سازمان تبلیغات در کنار همدیگر و بدون اختلاف حضور یافتیم و کار را پیش بردیم.

هیچ کاری به اختلافات کشوری نداریم

موسوی‌زاده تصریح کرد: ما هیچ کاری به اختلافات کشوری نداریم. از زمانیکه بحث ادغام اتحادیه‌ها به‌میان آمده است، دیگر چیزی به نام ارشاد و سازمان تبلیغات میان‌مان وجود ندارد و همه موسسات به‌عنوان امت واحده در کنار همدیگر وظایف خود را انجام می‌دهند.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات مردمی قرآنی خوزستان  با حمایت از ادغام اتحادیه‌های قرآنی گفت: ما در حال حاضر 180 موسسه مجوزدار در استان داریم. تشکیل هیات از این جهت که موسسات، برای دریافت مجوز و کارهای دیگر با یک نهاد مستقل طرف باشند، اقدام شایسته‌ای است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=44055

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین