دوشنبه 30 اردیبهشت سال 1398 Mon, 20 May 2019 09:51:24 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 43967       تاریخ : 1397/09/08 11:27:21
اعزام زیارت اولی‌ها به مشهد مقدس از عواید موقوفات مرتبط
معاون فرهنگی سازمان اوقاف خبر داد :

اعزام زیارت اولی‌ها به مشهد مقدس از عواید موقوفات مرتبط

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از اعزام 700 نفر از مشتاقان زیارت امام رضا(ع) که تاکنون به مشهد مقدس مشرف نشده‌اند از عواید موقوفات مرتبط خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام‌ عادل معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در راستای اجرای امینانه نیات واقفین، ششمین دوره «طرح زائرین حرم رضوی» از محل عواید موقوفات مرتبط، طی دو دوره 9 تا 12 و 17 تا 20 آذرماه برگزارمی‌شود.

وی افزود: 696 نیت درخصوص کمک به زوار امام رضا(ع) در کشور وجود دارد که عواید آن صرف افرادی می‌شود که قادر به تأمین هزینه سفر به مشهد مقدس نیستند.

عادل خاطرنشان کرد: اولویت در اجرای این طرح با افرادی است که ساکن نقاط محروم بوده و همچنین شهروندانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام(ره) و سازمان بهزیستی هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به شرایط افراد منتخب برای اعزام گفت: افرادی که تاکنون به زیارت امام رضا(ع) مشرف نشده‌اند و توان مالی لازم را هم ندارند، خدام ثابت و افتخاری هیأت امنای بقاع متبرکه، مدیران مراکز فرهنگی و قرآنی بقاع متبرکه، خادمین ثابت مساجد و افراد ساکن در مناطق محروم و روستایی که حداقل طی 20 سال گذشته به زیارت امام رضا(ع) مشرف نشده‌اند، افراد واجد شرایط اعزام هستند.

وی اضافه کرد: برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی، پاسخگویی به سؤالات شرعی، توزیع بسته‌های فرهنگی و اهدای سوغات به زائرین از دیگر برنامه‌های فرهنگی در طول برگزاری طرح است.

حجت‌الاسلام عادل یادآور شد: بیشترین فراوانی موقوفات طرح زائرین رضوی در استان تهران و کمترین آن مربوط به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و اردبیل است.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=43967

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین