دوشنبه 30 اردیبهشت سال 1398 Mon, 20 May 2019 10:01:39 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 43966       تاریخ : 1397/09/08 11:25:52
صداقت و راستی پیشه کنید و به وعده‌هایتان عمل کنید/ بی‌توجهی به خواسته‌های مردم خیانت است
آیت‌الله نوری همدانی در توصیه به مسئولان ؛

صداقت و راستی پیشه کنید و به وعده‌هایتان عمل کنید/ بی‌توجهی به خواسته‌های مردم خیانت است

آیت‌الله نوری همدانی با توصیه مسئولان کشور درباره عمل به وعده‌ها گفت: مسئولان باید صداقت، راستی و عمل به وعده‌ها سرلوحه کار خود قرار دهند و بدانند بی‌توجهی به خواسته‌های مردم خیانت است.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس آیت‌الله نوری همدانی در ابتدای درس خارج فقه در مسجد اعظم قم با اشاره به ضرورت عمل به وعده‌ها از سوی مسئولان گفت: باید صداقت، راستی و وعده خلاف ندادن سرلوحه کار مسئولان محترم باشد، و آگاه باشید که خدمت به ضعفا را از یاد نبرید.

وی با بیان بخشی از نامه حضرت علی علیه‌السلام به مالک گفت: حضرت فرمودند: «ای‌مالک؛ بدان که مردم ستون دین هستند». حال هم مسئولان بدانند بیان حضرت در هشت سال دفاع مقدس و انقلاب مردم ایران مشخص شد. مردم ستون دین و انقلاب هستند و باید دلسوزی متوجه مردم باشد.

این استاد حوزه ادامه داد: حضرت علی(ع) توصیه می‌کنند: مسئولان به ضعفا بیشتر عنایت کنند و بین نزدیکترین و دورترین فرد جامعه تفاوت نگذارند.

آیت‌الله نوری همدانی توجه به خواسته‌های مردم را از اولویت‌های مسئولان دانست و گفت: مسئولان بدانند مردم به آنها رأی داده‌اند و باید به نظر مردم توجه کنند، اگر توجه نداشته باشند خیانت کرده‌اند.

این مرجع تقلید صداقت را از دیگر خصوصیات مسئولان کشور اسلامی دانست و گفت: مسئولان با مردم صادق باشند با صداقت حرف بزنند زیرا نشانه ایمان صداقت و راستگویی است، مسئولان وعده دروغ ندهند و آنچه را می‌توانند به آن عمل کنند به مردم وعده بدهند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=43966

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین