چهارشنبه 1 خرداد سال 1398 Wed, 22 May 2019 05:30:06 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 43436       تاریخ : 1397/08/24 11:12:10
بزرگداشت علامه جعفری نکوداشت مقام دانش، فضیلت و اخلاق است
پیام رییس جمهوری در نکوداشت علامه محمدتقی جعفری

بزرگداشت علامه جعفری نکوداشت مقام دانش، فضیلت و اخلاق است

رئیس جمهوری در پیامی در نکوداشت مقام علمی و اخلاقی علامه محمد تقی جعفری با اشاره به دانش، فضیلت و اخلاق این فیلسوف تاکید کرد: نسل معاصر مسلمان و ایرانی این توفیق را داشته که در آشنایی با اندیشه این اندیشمند، تصویری زیبا از اسلام و عالم مسلمان به خاطره ها بسپارد.

به گزارش مبشرین به نقل از ایرنا، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
بزرگداشت نام و یاد علامه جعفری نکوداشت مقام دانش، فضیلت و اخلاق است. نسل معاصر مسلمان و ایرانی این توفیق را داشته که در آشنایی با اندیشه، رفتار و شیوه زیست علمی آن اندیشمند زمان شناس تصویری جذاب و زیبا از اسلام و عالم مسلمان به خاطره ها بسپارد.
او فیلسوفی ارجمند و والامقام و مورد قبول اندیشمندان بود، اما فرصت وعظ و خطابه و نشست و برخاست با مردم عادی را هم از دست نمی داد. هم حوزوی بود و هم دانشگاهی. از چنان وسعت نظر، فراخی اندیشه و بینش برخوردار بود که هیچ گروه و صنفی از لذت دیدار، مصاحبت و بهره گیری از دانشش محروم نبود.
علامه جعفری مروج دین با کردار پسندیده و فروتنانه و مبلغ دانش با وارستگی و شکیبایی بود، به این سبب جا دارد که نهادهای آموزشی، علمی و فرهنگی با معرفی آثار برجسته و سلوک اخلاقی او در توسعه دین و دانش و اخلاق گام هایی موثر بردارند.
از برگزارکنندگان این همایش ارزشمند تشکر می کنم و امیدوارم دانشگاه ها، حوزه ها و مراکز پژوهشی و فرهنگی کشور با اهتمام به اقداماتی از این دست در ارتقای سرمایه های فرهنگی و نمادین ایران به جد بکوشند و بنیان های زیست اخلاقی و علمی را در جامعه بیش از پیش تقویت کنند.
به گزارش ایرنا، مراسم بزرگداشت علامه جعفری امروز (چهارشنبه) به همت انجمن مفاخر ایران برگزار شد و در آن پیام رئیس جمهوری به این مراسم نیز قرائت شد.
علامه جعفری متولد 24 مرداد 1304در تبریز به دنیا آمد. وی که از جمله مفسران نهج البلاغه، فیلسوفان مسلمان و مولوی‌شناسان معاصر ایران بود، 25 آبان ماه سال 1377 درگذشت.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=43436

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین