دوشنبه 28 مرداد سال 1398 Mon, 19 Aug 2019 08:35:09 GMT
کد خبر : 42216       تاریخ : 1397/08/15 24:13:2
نخستین همایش بین‌المللی «اربعین» برگزار می‌شود
دبیر ستاد مرکزی اربعین:

نخستین همایش بین‌المللی «اربعین» برگزار می‌شود

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به حضور میلیونی زائران در پیاده‌روی اربعین حسینی، از برپایی همایش بین‌المللی «اربعین» برای نخستین‌بار خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس؛ شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به برپایی باشکوه حماسه اربعین حسینی، اظهار داشت: اربعین امسال با آرامش و امنیت خوبی به میزبانی مردم عراق و مشارکت نهادهای مختلف برگزار شد.

وی با بیان اینکه امسال از ۱۰۰ ملیت در پیاده‌روی اربعین حضور داشتند، افزود: حضور ملیت‌ها و نژاد و اقوام مختلف در اربعین حسینی نشانگر توسعه فرهنگ اربعین در جهان است که البته برخی از جوامع امسال هم برای خدشه وارد کردن به این حماسه عظیم دست از تلاش برنداشتند، اما با هوشیاری زائران حسینی و حضور میلیونی آن‌ها این توطئه‌ها خنثی شدند.

حیدری از برپایی نخستین همایش بین‌المللی اربعین حسینی خبر داد و گفت: برای برگزاری این همایش جلسات مختلفی برگزار شده است که در هفته‌های آینده فراخوان آن به زبان‌های مختلف منتشر خواهد شد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین درباره موضوع این همایش نیز خاطر نشان کرد: موضوع همایش بین‌المللی اربعین در حوزه‌ علمی است که این همایش تمامی افراد به ویژه اندیشمندان جهان را برای ارائه مقاله‌های متنوع در حوزه اربعین دعوت می‌کند.

به گزارش فارس، امسال بیش از ۱۵ میلیون زائر در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت کردند که در این بین بیش از ۲ میلیون زائر ایرانی بودند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=42216

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین