دوشنبه 28 مرداد سال 1398 Mon, 19 Aug 2019 08:29:54 GMT
کد خبر : 42177       تاریخ : 1397/08/14 12:24:29
 سخاوتمندی مردم عراق در ایام اربعین باید الگوسازی شود
رئیس سازمان حج و زیارت:

سخاوتمندی مردم عراق در ایام اربعین باید الگوسازی شود

رئیس سازمان حج و زیارت ضمن تقدیر از میهمان‌نوازی مردم عراق در ایام اربعین گفت: رفتار با محبت مردم عراق و اینکه سخاوتمندانه اندوخته و پس انداز خود را برای زائران هزینه می‌کنند، باید به عنوان الگو فرهنگ‌سازی شود.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، نشست شورای معاونان سازمان حج و زیارت به ریاست حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت و با حضور معاونان این سازمان برگزار شد.

در این نشست عملکرد سازمان به عنوان مسؤول کمیته ثبت‌نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی مورد بررسی قرار گرفت. برنامه‌ریزی برای عتبات عالیات در بازه زمانی بعد از اربعین حسینی، راهکارهای رضایتمندی متقاضیان عتبات عالیات و اعلام فراخوان عمومی برای تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع، بخش دیگری از نشست شورای معاونان بود.

رئیس سازمان حج و زیارت در این نشست با اشاره به برنامه‌های انجام شده در حوزه اربعین حسینی گفت: با توجه به اهتمام دفاتر زیارتی، شرکت‌های مرکزی و دفاتر کنسولی و همراهی مردم عزیز، امور ثبت‌نام و صدور روادید، بسیار بهتر و روان‌تر از سال‌های گذشته انجام شد.

محمدی افزود: جا دارد از همه کسانی که در این عرصه فعالیت کرده‌اند از جمله دفاتر خدمات زیارتی، شرکت‌های مرکزی کارگزاران در تمامی استان‌ها، مدیریت حج و زیارت استان‌ها، سفارت، کنسولگر‌ی‌ها و دفاتر موقت کنسولی عراق، استانداری‌ها و نیروی انتظامی تشکر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در موضوع عتبات و اربعین که یک حرکت عظیم و معنوی است باید خالصانه تلاش کنیم و آنچه در توان داریم را به منصه ظهور برسانیم، گفت: کرامت مردم عراق و اینکه سخاوتمندانه اندوخته خود را در راه احیای اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) صرف می‌کنند، باید برای همه الگو باشد و فرهنگ‌سازی شود.

محمدی تاکید کرد: گرچه امسال فرایند ثبت‌نام و صدور روادید بسیار بهتر از قبل بود اما با این حال لازم است با دقت آسیب شناسی شود و مشکلات احصا و برای سال بعد راهکارهای بهتری تدوین شود. 

وی با اشاره به اعزام به عتبات عالیات و فراخوان عمومی برای تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج خاطر نشان کرد: این فراخوان که از روز ۱۴ آبان ماه انجام می‌گیرد موجب ساماندهی کلی نسبت به تعیین اولویت‌ها و تسهیل ارتباط با ثبت‌نام کنندگان خواهد شد.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=42177

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین