دوشنبه 28 مرداد سال 1398 Mon, 19 Aug 2019 08:32:06 GMT
کد خبر : 42175       تاریخ : 1397/08/14 12:21:44
برپایی ۵۰ ایستگاه خدمت‌رسانی به زائران پیاده امام هشتم در ایام پایانی صفر
معاون اماكن متبركه آستان قدس خبر داد:

برپایی ۵۰ ایستگاه خدمت‌رسانی به زائران پیاده امام هشتم در ایام پایانی صفر

معاون اماكن متبركه و امور زائران آستان قدس رضوی از برپایی ۵۰ ایستگاه خدمت‌رسانی درون شهری و برون شهری در محورهای منتهی به شهر مشهد برای زائران امام هشتم خبر داد.

به گزارش مبشرین به نقل از فارس، همزمان با روز‌های پایانی ماه صفر و با توجه به نزدیک شدن ساروز شهادت امام رضا(ع) شماری از عاشقان آن امام عزیز با پای پیاده خود را به مشهد مقدس و حرم نورانی امام رئوف می‌رسانند.

در همین راستا آستان قدس رضوی با برپایی ایستگاه‌های صلواتی در مسیر پیاده‌روی به ارائه خدمات به زائران آقا علی بن موسی‌الرضا(ع) می‌پردازد.

برپایی ۵۰ ایستگاه خدمت‌رسانی به زائران امام هشتم

سیدخلیلی منبتی معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از راه‌اندازی بیش از ۵۰ ایستگاه در مسیر پیاده‌روی خبر داد و گفت: طی این ایام بیش از ۵۰ ایستگاه خدمت‌رسانی درون شهری و برون شهری در محورهای منتهی به شهر مشهد به همت خدام بارگاه آستان قدس رضوی به صورت خودجوش دایر شده که خدمات شبانه‌روزی به زائران ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه در نقاط صفر مرزی ایستگاه‌های خدمت رسانی به زائران پیاده برپا شده است، افزود: خدمت رسانی ویژه همه زائرانی ایرانی و غیر ایرانی است، از این رو در نقاط مرزی کشور هم این ایستگاه‌‌ها خدمات اسکان و پذیرایی را به صورت ۲۴ ساعته و توزیع صبحانه، نهار و شام را مانند ایستگاه‌های برون شهری به زائران پیاده ارائه می‌کنند.

بهره‌مندی زائران پیاده از سفره غذای متبرک رضوی

منبتی ادامه داد: سعی داریم تا زائران پیاده حداقل یک وعده غذایی را از غذای متبرک میهمانسرای حضرت رضا(ع) بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: همچنین در این ایستگاه‌ها درمانگاه‌های کوچکی برای درمان سرپایی زوار برپا شده که پزشکان نیز جزو خدمه آستان قدس رضوی هستند.


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=42175

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین