دوشنبه 2 اردیبهشت سال 1398 Mon, 22 Apr 2019 01:28:10 GMT

مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی

                      

کد خبر : 41209       تاریخ : 1397/08/13 09:55
آغاز راهپیمایی عظیم ۱۳ آبان در سراسر کشور با شعار

آغاز راهپیمایی عظیم ۱۳ آبان در سراسر کشور با شعار "هیهات من‌الذله"/ طنین "مرگ بر آمریکا" از کنار آب‌های خلیج‌فارس

راهپیمایی عظیم ۱۳ آبان از دقایقی پیش در سراسر کشور با شعار «هیهات من‌الذله» با حضور گسترده آحاد مردم آغاز شد.

به گزارش مبشرین، راهپیمایی سراسری و عظیم 13 آبان "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" از دقایقی پیش در نقاط مختلف کشور با حضور گسترده آحاد ملت ایران آغاز شد. 

 13 آبان ماه در حافظه تاریخی ملت ایران یادآور رخدادهای مهم و آموزنده‌ای است که هر یک سرفصل نوینی در تاریخ استکبارستیزی آنان به شمار رفته و اندیشیدن به آن سبب بازتولید و روح انقلابی و بیان فلسفه شعار «مرگ بر آمریکا» در جامعه می‌شود‌.

آمریکا و جبهه متحد دشمنان انقلاب اسلامی که در صدد پیشبرد سناریوی نفوذ و ایجاد انحراف و غفلت در حرکت رو به جلوی نظام و ملت ایران هستند باید بدانند با هوشمندی ایرانیان راهبرد تغییر محاسبات درونی ایران تقویت مواضع و موقعیت شبکه حامیان غرب در داخل و تغییر ذائقه فرهنگی مردم به ویژه نسل جوان فرجامی جز شکست در پی نخواهد داشت.

اینک در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ‌ملت و مسئولان نظام با «شعار مرگ بر آمریکا» ‌‌و تکیه بر توانمندی‌های ملی و بومی در روند پیشرفت و توسعه کشور گام بر‌‌داشته و با فصل‌الخطاب دانستن منویات و مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی در تمامی زمینه‌ها و عرصه‌های راهبردی کشور، ضمن پاسخگویی به موقع و مقتدرانه به اظهارات ‌مقامات آمریکایی و مصونیت‌سازی جامعه و افکار عمومی نسبت به تحریم، بر ‌ناامیدسازی دشمنان تاکید دارند.‌

شعار "مـرگ بـر آمریـکا"، "مـرگ بـر انگلیـس" ، "مـرگ بر صهیونیسـم و اسـرائیل" و "مرگ بر استکبار" امروز ملت عاشورایی ایران، ترجمان همان شعار "هیهات منا الذله" ابا عبدالله الحسین (ع) و لبیک به ندای جـاودان "هـل مـن نـاصـر ینـصـرنـی" امـام حسـین (ع) در ظـهر عـاشـوراست.

                                                        استان خراسان‌رضوی                                                          

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، همزمان با سراسر کشور راهپیمایی بزرگ و پرشور 13 آبان در استان خراسان رضوی از صبح امروز آغاز شد.

دانش آموزان و مردم انقلابی سراسر استان همزمان با 13 آبان فریاد استکبارستیزی و مرگ بر آمریکا را در سراسر استان به نمایش گذاشتند.

مردم مشهدمقدس نیز از ساعاتات ابتدایی صبح امروز با حضور در میدان بیت المقدس، راهپیمایی 13 آبان را آغاز کرده اند، دانش آموزان مشهدمقدس با حضور پرشکوه خود در این راهپیمایی بر روحیه انقلابی و استکبارستیزی مسئولان تأکید می‌کنند.

مراسم پایانی راهپیمایی 13 آبان در مشهد با حضور و تجمع راهپیمایان در حرم منور رضوی صورت می‌گیرد.

                                                                   استان یزد                                                                    

به گزارش مبشرین از یزد، راهپیمایی 13 آبان ماه در یزد و شهرستان‌های استان با حضور مردم ولایتمدار مردم دارالعباده آغاز شد.

راهپیمایی یوم الله 13 آبان همزمان با نقاط مختلف کشور، در تمام شهرستان‌ها و شهرهای استان یزد با تلاوت زیارت عاشورا و آیات روحبخش قرآن کریم آغاز و مردم استان یک صدا با صدای الله اکبر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل انزجار خود را از مستکبرین جهان اعلام کردند.

شروع راهپیمایی در مرکز استان یزد از میدان شهید بهشتی (ره) آغاز و راهپیمایان با حضور پرشور خود مسیر خیابان امام و خیابان قیام را برای حضور در مسجد امیرچقماق پشت سر می‌گذارند.

شرکت کنندگان در این مراسم با تاکید بر ضرورت حفظ روحیه استکبارستیزی در بین مردم و مسئولان، شعارهایی از جمله مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس، مرگ بر آل‌سعود خائن سر دادند.

در این راهپیمایی حضور پرشور اقشار مختلف مردم بالاخص دانش آموزان و معلمان، روحانیون و طلاب و کارکنان ادارات مختلف استان یزد مسئولان به چشم می‌خورد.

                                                               استان گلستان                                                               

به گزارش مبشرین از گرگان، همزمان با سیزدهم آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، راهپیمایی گسترده اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان در 36 نقطه در استان گلستان آغاز شد. در طول مسیر، راهپیمانان با سر دادن شعارهایی، بار دیگر با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق می‌بندند.

دانش‌آموزان با شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل بار دیگر همانند سال‌های گذشته نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی و ایادی خونخوارش نشان می‌دهند.

براساس اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی راهپیمایی یوم الله 13 آبان شهرستان گرگان از میدان شهرداری، خیابان شهدا به طرف چهارراه شهدا و مصلی وحدت از ساعت 9.30 صبح با سخنرانی حجت‌الاسلام ادیانی مسئول رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی کشور برگزار می‌شود.

در این آئین ضد استکباری مردم شهرها و بخش‌های مختلف استان گلستان هم یکپارچه و متحد با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بار دیگر نفرت و تنفر خود را از استکبار جهانی به دنیا اعلام کردند.

شرکت‌کنندگان در این آئین ملی علاوه بر سر دادن شعار با پارچه نوشته‌ها و پلاکاردهایی که در دست داشتند، انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.

                                                               استان البرز                                                              

به گزارش مبشرین از کرج، راهپیمایی 13 آبان با حضور پرشور مردم در شهرهای استان البرز آغاز شد. دانش‌آموزان, دانشجویان و عموم مردم با حضور چشمگیر خود با محکوم کردن اقدامات استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا بار دیگر عشق و علاقه خود به انقلاب و نظام را به رخ جهانیان کشیدند.

البرزنشینان با حضور پرشور در راهپمیایی 13 آبان‌‌، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را به فرصتی برای نمایش «نه» ‌‌به آمریکا و شبکه پلید سلطه و استکبار تبدیل کردند و بار دیگر با آرمان‌های بلند امام(ره) و رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت کردند.

راهپیمایان در کرج، با حضور در میدان توحید با حضور انبوه به سمت مصلی در حرکتند و با شعارهای " مرگ بر آمریکا", "مرگ بر اسرائیل" و " مرگ بر آل‌سعود" انزجار خود را از استکبار جهانی و ایادی سلطه فریاد می‌زنند. دانش‌آموزان هم با شعارهای "وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد" و "ای رهبر آزاده آماده ایم آماده" به  سمت مصلای کرج در حال حرکت هستند.

این  مردم که همیشه پای نظام و انقلاب خود هستند با شرکت خود مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی زدند و با بیداری و آگاهی ثابت کردند دولت آمریکا هر آنچه در این 40 سال به‌کار بسته کار‌ساز نبوده است.

                                                 استان سیستان و بلوچستان                                                  

به گزارش مبشرین از زاهدان، امروز روز «مرگ بر آمریکاست»، روزی که استکبار جهانی بار دیگر پاسخ تمام رذالت‌های خود را از دانش‌آموزان و دانشجویان و همه مردم ایران گرفت؛ مردم سیستان و بلوچستان نیز که همانند دیگر نقاط ایران حضور در راهپیمایی 13 آبان را وظیفه ملی و دینی می‌دانند، بدون هیچ چون و چرایی در این راهپیمایی حضور پرشوری داشتند.

روز 13 آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانش‌آموزان و دانشجویان است؛ 13 آبان امسال اما اهمیت ویژه‌ای دارد چرا که آمریکا با خباثت جدیدی و با تنگ کردن عرصه زندگی برای مردم ایران به میدان آمده تا بلکه آن‌ها به انقلاب پشت کنند چرا که چشم دیدن برگزاری جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را ندارد و این قضیه را برای خود شکستی بزرگ می‌داند.

روز 13 آبان به دلیل تبعید امام خمینی به ترکیه در 13 آبان 1343، شهادت 56 دانش‌آموزان و دانشجو در 13 آبان 1357 و همچنین تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 1358 توسط دانشجویان پیرو خط امام به عنوان روز دانش‌آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی در تقویم ایران نامگذاری شده؛ به همین دلیل هر سال افشار مختلف مردم دانش‌آموزان و دانشجویان با حضور در راهپیمایی مشت‌های گره خورده خود را علیه استکبار جهانی بالا می‌برند.

‌استکبار جهانی از همان ابتدای پیدایش انقلاب کمر به نابودی آن بسته و سال‌هاست که در صدد توطئه‌چینی برای در هم شکستن عزم ملت ایران تمام تلاش خود را به کار گرفته اما مردم بار دیگر با حضور گسترده خود در راهپیمایی 13 آبان نشان داده‌اند که تمام افکار و اقدام‌های دشمن علیه انقلاب اسلامی پوچ و بیهوده است.

                                                 استان چهارمحال و بختیاری                                                

به گزارش مبشرین از شهرکرد، مراسم راهپیمایی 13 آبان امروز در استان چهارمحال و بختیاری همزمان با سراسر کشور آغاز شد این مراسم در شهرکرد از میدان انقلاب و به سوی امامزادگان دوخاتون(س) ادامه دارد؛ در این مراسم گروه‌های گسترده دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه علمیه حضور دارند.

دانش‌‌آموزان با حضور خود و سر دادن شعار "مرگ بر آمریکا" برائت خود را از ایادی استکبار فریاد و به دنیا نشان می‌دهند دانش‌آموزان ایران اسلامی دانشمندان فردای این کشور هستند که با ایمان و تخصص خود هرگز نمی‌گذارند ایادی شرق و غرب بر این کشور مسلط شوند و تا پای جان پای آرمان‌های انقلابی پشت سر رهبر فرزانه ایستاده‌اند.

هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه در مراسم پایانی این راهپیمایی که در میدان امامزادگان دو خاتون(س) شهرکرد برگزار می‌شود سخنرانی می‌کند و این مراسم با قرائت قطعنامه و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به پایان می‌رسد.

                                                               استان کرمان                                                              

به گزارش مبشرین از کرمان، لحظاتی پیش راهپیمایی 13 آبان روز ملی استکبارستیزی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری و حضور پر شور مردم انقلابی، جونان، دانش‌آموزان و دانشجویان، اقشار مختلف مردم و مسئولان در کرمان آغاز شد.

راهپیمایی 13 آبان در شهر کرمان از چهارراه توحید کرمان آغاز و راهپیمایان پس از طی مسیر در مقابل حسینه ثارالله شهر کرمان تجمع می‌کنند.

سخنران مراسم پایانی 13 آبان شهر کرمان آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری است.

                                                            استان خراسان‌شمالی                                                         

به گزارش مبشرین از بجنورد، همزمان با سراسر کشور راهپیمایی بزرگ و پرشور 13 آبان در شهرهای مختلف استان خراسان شمالی از صبح امروز آغاز شد.

دانش آموزان و مردم انقلابی سراسر استان همزمان با 13 آبان فریاد استکبارستیزی و مرگ بر آمریکا را در سراسر استان به نمایش گذاشته و خشم و انزجار خود را از تحریم‌های جدید آمریکای جنایتکار اعلام کردند.

مردم بجنورد نیز از ساعاتات ابتدایی صبح امروز با حضور در میدان شهید، راهپیمایی 13 آبان را آغاز کرده‌اند، دانش آموزان بجنوردی با حضور پرشکوه خود در این راهپیمایی از مسئولان خواستند در برابر خواسته‌های نابه حق استکبار جهانی ایستادگی کنند.

مراسم پایانی راهپیمایی 13 آبان در بجنورد نیز با حضور و تجمع راهپیمایان در میدان حضرت قائم(عج) بجنورد برگزار شده و حسین شیخ‌الاسلام سخنران محوری این مراسم است.

                                                               استان مرکزی                                                              

به گزارش مبشرین از اراک، مراسم بزرگداشت سیزدهم آبان ماه روز جهانی استکبارستیزی از لحظاتی پیش با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان همزمان با سراسر کشور در شهر اراک و در مصلی بیت‌المقدس این شهر آغاز شد.

در حال حاضر جمعی از مردم و دانش آموزان و دانشجویان در مصلی بیت المقدس حضور دارندبر این تعداد افراد و تجمع کنندگان هرلحظه درحال افزایش است به طوری که اقشار مختلف دانشگاهی، کسبه و بازاریان، طلاب و روحانیون و دیگر اقشار گروه گروه به این تجمع مردمی می پیوندند.

شعار "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر اسرائیل"، "این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده" از جمله شعارهای اجتماع کنندگان در این مراسم است و امسال مرگ بر آمریکای مردمی در ایران اسلامی و زادگاه بنیانگذارکبیر انقلاب اسلامی بلندتر از همیشه طنین انداز است.

مسئولان استان مرکزی اعم از نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، استاندار و معاونان استاندار مرکزی، مدیران کل استانداری مرکزی، اعضای شورای تامین و اعضای شورای اداری استان مرکزی رفته رفته به این اجتماع بزرگ مردمی در اراک درحال افزوده شدن هستند.

براساس برنامه ریزی انجام گرفته از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، "آیت الله کاظم سپاسی آشتیانی" مدیرحوزه‌های علمیه استان مرکزی سخنران مراسم 13 آبان و روز جهانی استکبارستیزی در استان مرکزی است.

                                                               استان زنجان                                                              

به گزارش مبشرین از زنجان، راهپیمایان زنجان با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در حال حرکت به محل اجتماع راهپیمایان زنجانی هستند.

راهپیمایان زنجانی بعد از حرکت در مسیر خیابان امام(ره) و طی مسیر سبزه‌میدان و چهارراه انقلاب در آستان مقدس امامزاده سید ابراهیم(ع) گردهم می‌آیند.

                                                               استان بوشهر                                                              

به گزارش مبشرین از بوشهر، همزمان با 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی صبح امروز بوشهری‌ها از میدان قدس تا میدان شهید رئیسعلی دلواری در کنار آب‌های خلیج‌فارس با شرکت در راهپیمایی جنایات و توطئه‌‌های آمریکا و اسرائیل را محکوم کردند.

در این مراسم که  امام جمعه، استاندار، فرماندهان نیروهای مسلح، جوانان، نوجوانان دانش آموزان، دانشجویان، مسئولان و اقشار مختلف مردم حضور دارند با شعارهای 13 آبان ماه صلابت ملت است - روز شکست کفر و عزت این امت است، آمریکا سعودی مرگ بر نیرنگتان - خون شهیدان ما می‌چکد از چنگتان،  امت عاشورایی سازش نمی‌پذیرد - جوان انقلابی ذلت نمی‌پذیرد، ترامپ روانی، تو کی می‌خوای بدانی - هیهات مناالذله، شعار هر ایرانی، تهدید و تحریم اثر ندارد - آمریکای جهانخوار، قوت دگر ندارد، بدعهدی آمریکا و بر همه کس اعیان است - اعتماد به آمریکا، اعتماد به شیطان است در میدان شهید رئیسعلی دلواری تجمع کردند.

مردم همیشه در صحنه امروز در 13 آبان  همگام با دیگر هموطنان بار دیگر نمایشی از وحدت، یکدلی، همبستگی و حمایت از انقلاب اسلامی و خشم و انزجار از استکبار جهانی را به نمایش گذاشتند.

                                                               استان فارس                                                              

به گزارش مبشرین از شیراز، راهپیمایی 13 آبان در شهر شیراز و مرکز استان فارس نیز  آغاز شد و راهپیمایان  از مسیر‌های مشخص شده راهپیمایی از جمله میدان شهدا- خیابان پیروزی و خیابان شهید دستغیب به سمت خیابان 9 دی حرکت کرده‌اند.

همچنین مسیر دیگر راهپیمایان از  میدان شاهزاده قاسم - خیابان حضرتی به سمت خیابان 9 دی است که در این مسیر نیز راهپیمایان  در انتهای خیابان 9 دی، ورودی بست شهید آیت‌الله دستغیب حرم مطهر شاهچراغ(ع) گردهم می‌آیند.

این مراسم با ایراد سخنرانی منوچهر متکی وزیر اسبق امورخارجه کشورمان ، قرائت قطعنامه همراه است و در طول مسیر راهپیمایی نیز غرفه‌های فرهنگی مستقر شده است.

از شعارهای راهپیمایان که بیشتر آن را دختران و پسران جوان تشکیل می‌دهند، هیهات من‌الذله، مرگ بر استکبار، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا است. در این مراسم راهپیمایان همچنین با در دست داشتن پلاکادرهایی، روز 13 آبان را روز به ذلت کشیدن آمریکا نامیده و تاکید دارند، این روز، روز به رخ کشیدن قدرت جمهوری اسلامی ایران علیه استکبار است./تسنیم

این خبر درحال تکمیل است...


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=41209

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین