دوشنبه 28 مرداد سال 1398 Mon, 19 Aug 2019 08:35:04 GMT
کد خبر : 40727       تاریخ : 1397/07/30 10:49
 ضرورت کار جهادی انقلابیون در شرایط فعلی اقتصاد
امام جمعه بوشهر تاکید کرد:

ضرورت کار جهادی انقلابیون در شرایط فعلی اقتصاد

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری یکی از ویژگی های حوزه علمیه و سپاه را داشتن طلاب و دانشجویان انقلابی عنوان کرد و گفت: طلاب و دانشجویانی که در کار جهادی و سازندگی شرکت می کنند در تراز انقلاب اسلامی هستند و این کار یکی از نشانه های در تراز بودن است.

به گزارش مبشرین به نقل از حوزه، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری، امروز در جلسه با طلاب و مسئولان اردوهای جهادی با تقدیر از تلاش آنان در محرومیت زدایی به روستاها و شهرها به اهمیت احسان و نیکوکاری پرداخت و گفت: احسان به معنای از خود گذشتن و کمک به دیگری برای رفع چالش های زندگی در مسائل مختلف است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: احسان فعل خدایی است و وصف خدایی دارد به همین خاطر کسی که در اردوی جهادی خدمت می کند هم فعل خدایی انجام می دهد و هم وصف خدایی پیدا می کند؛ شخص محسن محبوب خداست و خداوند متعال به تمامی اهل آسمان و زمین امر می کند که این شخص را دوست بدارند.

وی انجام کار جهادی را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: این کار از این جهت بسیار اهمیت دارد چراکه در ساختار شخصیت انسان و هم شخصیت دینی و معرفتی و رفع چالش های زندگی بسیار موثر است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری با بیان اینکه کار جهادی آثار و برکات بسیاری دارد گفت: این کار خیر در فطرت انسان جای دارد بدین معنا انسان از خود عبور کرده و به فضایی دست می یابد که این دست پیدا کردن نشان از شخصیت او دارد.

امام جمعه بوشهر یکی از ویژگی های حوزه علمیه و سپاه را داشتن طلاب و دانشجویان انقلابی عنوان کرد و ابراز داشت: طلاب و دانشجویانی که در کار جهادی و سازندگی شرکت می کنند در تراز انقلاب اسلامی هستند و این کار یکی از نشانه های در تراز بودن است.

وی بیان داشت: کسانی که وقت خود را در  این کار می گذارند خداوند چندین برابر به وقت آنان در زندگی برکت می دهد و به رشد زمانی دست می یابند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری افزود: روحانیت و دانشجویان در کنار سپاه وظیفه پاسداری از انقلاب اسلامی و آرمان های آن و خدمت رسانی به مردم را بر عهده دارند البته در این راه باید با دانش عمل کرد.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=40727

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین