دوشنبه 28 مرداد سال 1398 Mon, 19 Aug 2019 08:41:34 GMT
کد خبر : 40662       تاریخ : 1397/07/29 12:05:53
انواع«شر» از نگاه امام جمعه بوشهر

انواع«شر» از نگاه امام جمعه بوشهر

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه زندگی انسان فرا و نشیب و تلخ و شیرینی دارد گفت: همیشه ظرف جامعه بر وفق مراد انسان نیست و ممکن است امورات زندگی بر خلاف میل او باشد.

به گزارش مبشرین به نقل از حوزه؛ حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری، در جلسه درس اخلاق مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر، گفت: انسان در یک محیط اجتماعی زندگی می کند که در این محیط بسیاری از حوادث تلخ و شیرین برای او رخ می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه زندگی انسان فراز و نشیب و تلخ و شیرین دارد، افزود: همیشه ظرف جامعه بر وفق مراد انسان نیست و ممکن است امورات زندگی بر خلاف میل او باشد.

رئیس شورای حوزه علمیه بوشهر ادامه داد: یکی از اموری که در زندگی انسان بسیار تاثیر دارد، شرور است به معنای امور ناخوشایندی که بسیار قدرت گزش و تخریب در زندگی دارد. ناخوشایند یعنی اینکه روح و روان انسان را به هم می ریزید و زندگی انسان را در عرصه های اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی تخریب می کند و از طرفی قدرت گزش یعنی انسان را در تنگنا قرار می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین صفایی بوشهری انواع شر را بیان کرد و اظهار داشت: شر به دو نوع پنهان و پیدا است که پنهان آن توسط شیاطین و شیطان و در صدر آنها ابلیس است و برخی هم پیدا که این نوع توسط انسان های دور و نزدیک به ما می رسد. 

رئیس شورای حوزه علمیه استان بوشهر ابراز داشت: انسان باید اینها را شناسایی کند و تا می تواند از شعاع شر افرار شرور دوری کند و گرنه دامن گیر این انرژی و آتش شرارت آنها می شود؛ انسان می تواند ساکت باشد، اما بزرگترین شرها را به دیگری روا دارد.

امام جمعه بوشهر با خدا بودن و در مسیر تقوا قرار داشتن را سبب دوری از شر عنوان کرد و گفت: این نشان می دهد که انسان در زندگی گرفتاری بسیار دارد و شر اطراف انسان قرار دارد؛ باید انسان خود را در معرض شر قرار ندهد و مواظبت کند.

 


  منبع: مبشرین|پایگاه خبر قرآنی و معارف اسلامی
       لینک مستقیم   :   http://mobasherin.ir/shownews.aspx?id=40662

نظـــرات شمـــا


نورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلیننورالثقلین